Pierwsza wizyta w bibliotece klasy 0a
- W poniedziałek 24 października 2016 r. po raz pierwszy odwiedziliśmy bibliotekę naszej szkoły. Pani Agnieszka wskazała nam miejsce, gdzie powinniśmy szukać właściwych dla nas lektur. Zapoznała nas również z regulaminem korzystania z biblioteki, podkreślając, aby pamiętać, że każdą książkę przez nas wybraną do wypożyczenia do domu należy podać pani bibliotekarce w celu wpisania jej numer do naszej kartoteki. Za tydzień wracamy do biblioteki, aby wypożyczyć swoją pierwszą książkę.
Fabryka Bombek - wycieczka klasy 3A
Do świąt jeszcze daleko, mimo to klasa 3a wybrała się na wycieczkę do fabryki bombek choinkowych w Józefowie. Uczniowi mieli okazję zwiedzić cała fabrykę, poznać tajniki oraz poszczególne etapy powstawania bombek. Odwiedziliśmy również wzorcownie, w której jest ok. 6000 różnych bombek, m.in. postacie z bajek, dzieła architektury, dzieła sztuki, wszystko to odwzorowane na małych szklanych kulach. Zachwytów nie było końca, nie sposób było nie zatrzymać się przy tak wyjątkowych dziełach. Ostatnią atrakcją były warsztaty i własnoręczne malowanie bombek, które poźniej każdy z nas zabrał do domu. Dzieci były zachwycone, a bombki wyjątkowe. Chociaż święta dopiero za dwa miesiące, my jesteśmy już przygotowani, nasze własnoręcznie wykonane bombki na pewno w tym roku zawisną na choinkach.
Światowy "Code Week"
Na świecie święto kodowania trwało tydzień. W naszej szkole będzie to cały rok. Klasy III z panią Patrycją w październiku poznawały "Godzinę Kodowania". Miały też okazję stworzyć własną aplikację. Uczniom bardzo podobały się rozmawiające zwierzęta, tańczące i znikające postacie. Wiele radości sprawiało poznawanie procedur, testowanie pętli, wprowadzanie dźwięków.
Klasie II a już dawno spodobało się programowanie. Okazją do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności będą zorganizowane specjalnie dla nich zajęcia "Mały programista".
Spotkanie z Moniką Kowaleczko
W dniu 19 października uczniowie klas 4- 6 mieli okazję poznać panią Monikę Kowaleczko- Szumowską, która zaprezentowała jedną ze swoich książek. Pani Monika w niezwykle obrazowy sposób mówiła o powstańcach – bohaterach swojej książki „Fajna ferajna”, w których mogły wcielić się dzieci. Każdy usłyszał swoją historię powstańczą, w jakich okolicznościach trafił w szeregi walczących, jakie zadania miał do wykonania, co robił współcześnie. Później obejrzeliśmy film „Fajna ferajna. Powstanie oczyma dzieci” na podstawie książki naszego gościa, za który twórcy otrzymali Brązową Szablę – Nagrodę Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych.
Nasz pierwszy wyjazd
„Zielona Kraina” - warsztaty kulinarno - edukacyjne
17.10.2016 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach. Celem zajęć była edukacja w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Uczniowie uczyli się prawidłowych nawyków żywieniowych, co w przyszłości zaowocuje dobrym zdrowiem i samopoczuciem.
Zajęcia składały się z części teoretycznej omawiającej najważniejsze zasady zdrowego odżywiania i części warsztatowej, podczas której dzieci pod opieką dietetyków przygotowywały zdrowe posiłki według określonych przepisów. Były to: sałatka „Zielona kraina”, zielony koktajl „Mam tę moc” oraz czekoladki orzechowo - daktylowe „Czekoladowe pralinki”. Na koniec uczniowie otrzymali ulotki, na których były umieszczone zdrowe przepisy. Dzieci uczestniczące w warsztatach bardzo pozytywnie oceniły przeprowadzone zajęcia.
Ten wyjątkowy dzień...Ślubowanie klas pierwszych
Dnia 14 października 2016r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się Uroczystość Ślubowania uczniów klasy Ia. Na uroczystości zebrali się zaproszeni goście – panie Dyrektor sąsiednich przedszkoli i ich przedstawiciele, Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, rodzice i dziadkowie oraz delegacje klas II – VI. Prawdziwymi bohaterami tej uroczystości była jedyna w tym roku szkolnym klasa pierwsza, której uczniowie wystąpili w strojach galowych, bordowych biretach i aksamitnych krawatkach. Sala zamieniła się w piękną łąkę, pełną biało – żółtych rumianków, której strzegli Królowa Pszczół i Pan Żuczek. Przejęci pierwszoklasiści zostali przeegzaminowani przez łąkowych przyjaciół – przewodników i zaproszeni do szkoły. Wykazali, że są gotowi do roli ucznia, maję dużą wiedzę o Polsce i patronie szkoły, przekonali wszystkich, że wiedzą, jak być dobrym uczniem i kolegą recytując wiersze i śpiewając piosenki przy akompaniamencie p. Wandy Wenerskiej.
Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej nr 63 przez p. Dyrektor Katarzynę Kupiec. Pan Wicedyrektor Ryszard Rojewski wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy i przekazał wychowawczyni – p. Małgorzacie Bednarz legitymacje szkolne. Na koniec przedstawicielka rodziców pierwszoklasistów – p. Anna Markiewicz podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej uroczystości, a nauczycielom złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Po pamiątkowej sesji fotograficznej, łąka opustoszała, a dzieci udały się ze swoimi najbliższymi i wychowawczynią do klasy na mały poczęstunek. Ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci.
Etwinning po raz trzeci
W tym roku szkolnym grupa uczniów z klas III a, IV b, V b, VI b i VI c pod kierunkiem p. Pauliny Mioduszewskiej, p. Moniki Zdrojewskiej i p. Jana Trzcińskiego rozpoczęła pracę z międzynarodowym projektem: Co jest grane? Gry i zabawy – znane i nieznane – rozwijamy naszą wiedzę i kreatywność (What’s up? – Games We Play –Well-known and Unknown. Expanding Our Knowledge and Developing Our Creativity), którego autorką jest p. Monika. Przez cały rok dzieci będą się razem bawić i uczyć, poznają ciekawe gry i zabawy, dowiedzą się, w co bawiono się dawniej oraz, jak bawią się ich rówieśnicy z innych miast i krajów. Efekty swoich poszukiwań będą prezentować na platformie internetowej. Do projektu poza naszą szkołą przystąpiły dzieci z Armenii i Turcji, a także uczniowie z Poznania i Alwerni.
Szkolny Konkurs Językowo-Informatyczny dla klas 1 - 3
Zadaniem uczestników jest przygotowanie rysunku w programie Paint oraz opisu w języku angielskim na jeden z poniższych tematów:
KLASA I
"Seasons"
Narysuj wybraną porę roku i opisz ją PROSTYMI zdaniami (podstawowe informacje: jaka to pora roku i jakie są dla niej charakterystyczne elementy pogody).
KLASA II
"My town"
Narysuj i opisz swoje miasto (jak wygląda, jakie są budynki, sklepy, itp.).
KLASA III
"My favourite hobby"
Narysuj swoje ulubione hobby i opisz je (co jest Twoim hobby i dlaczego to lubisz).
Wydrukowane i podpisane na odwrocie prace prosimy składać do czwartku 10 listopada 2016 r. do swojego nauczyciela. Format pracy - A4.
Zapraszamy do udziału!!!
Organizatorzy: Anna Rogalska, Patrycja Sellin
Inscenizacja teatralna "Cztery Żywioły" przygotowana przez klasę 3c dla młodszych kolegów w ramach projektu klasowego "Dzieci dzieciom".
Światowy Dzień Uśmiechu
W dniu 07/10/2016r. klasy VIb oraz VIc obchodziły Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Wszyscy przygotowywali się do tej uroczystości z zapałem: wykonaliśmy ogromnego emotikona - przeznaczonego dla Pani Dyrektor Katarzyny Kupiec, uśmiechnięte emotikonki dla nauczycieli oraz uczniów oraz słowo "Usmiechnij sie" w różnych językach. Wszyscy zaangażowali się bardzo w wykonanie gadżetów przeznaczonych na ten dzień.
Od samego rana roześmiane dzieci z klas szóstych rozdawały emotikonki dla wszystkich i próbowały rozweselić wszystkich, którzy nie uśmiechali się tego dnia.
Na każdej przerwie szóstoklasiści rozweselali wszystkich.
Udało im się wszystko. Nie pominięto żadnego ucznia, ani pracownika szkoły. Każdy wyszedł ze szkoły usmiechnięty, zadowolony, z bagażem dobrych feromonów na cały weekend.
Życzymy wszystkim, aby Międzynarodowy Dzień Uśmiechu był co dzień.
Następny taki dzień za rok. Do zobaczenia.
Z wizytą w piekarni - klasa 3A
4 października klasa 3A wybrała się do pobliskiej piekarni znajdującej się przy ulicy Żytniej. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy piekarzy, obejrzeć maszyny niezbędne do produkcji pieczywo oraz własnoręcznie wałkować ciasto. Właściciel piekarni poprowadził bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci poznały etapy wytwarzania pieczywa od ziarenka do bochenka. Na koniec czekała nas słodka niespodzianka. Na długo zostanie nam w pamięci wizyta w tak wyjątkowym miejscu, ten zapach i smak
Klasa 3c zwiedza Sejm
3 października 2016 r. uczniowie klasy 3c pod opieką wychowawcy Anny Rogalskiej wyruszyli na niecodzienną wycieczkę. Była to wyprawa do Sejmu, którą pomogła nam zorganizować pani Urszula Gmitrzuk, mama Blanki, za co serdecznie dziękujemy.
W Sejmie czekała Pani Przewodnik, która oprowadzała grupę po salach obrad i innych pomieszczeniach, opowiadając o pracy posłów. Pierwszym punktem wizyty w Sejmie była sala posiedzeń, gdzie uczniowie przebywając w miejscu dla publiczności, słuchali wykładu o historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu i dowiedzieli się jak funkcjonuje Sejm i Senat. Zwiedzanie Sejmu było interesującym i wyjątkowo pouczającym przeżyciem. Poznając zasady pracy najwyższego organu państwa polskiego, nie tylko współczesne, ale i te dawne dzieci dowiedziały się wiele o historii Polski. Poznały procedury sejmowe dotyczące zasad stanowienia prawa, sposobu głosowania i działalności posłów w Sejmie i poza nim.
Następnie grupa udała się na hol główny, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz gablota eksponująca różne rodzaje lasek marszałkowskich i pamiątkowa tablica upamiętniająca wizytę papieża Jana Pawła II w Parlamencie Narodowym. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła także makieta wszystkich zabudowań sejmowych.
Sejmowy gmach większość dzieci widziała tylko na ekranach telewizyjnych, a będąc w samym środku, można było porównać swoje wyobrażenia i wczuć się w jego atmosferę.
Apel Samorząy klas IV-VI
- W dniu 30 września odbył się w naszej szkole apel porządkowy dla klas starszych. Pan Artur Rutkowski omówił zasady bezpieczeństwa,kultury osobistej, zachowania się w czasie lekcji i na przerwach, a także po zajęciach. Pani Iwona Lasecka opowiedziała o Dniu Tabliczki Mnożenia i przedstawiła mistrzów w tej dziedzinie spośród naszych uczniów.Na zakończenie Pani Dyrektor, nawiązując do Dnia Głośnego Czytania i Roku Henryka Sienkiewicza, przeczytała fragment książki "Ogniem i mieczem".
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
30 września odbył sie w naszej szkole VI Miedzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przed godzina ósmą, gdy wszyscy uczniowie zaczęli pojawiać się w szkole, Pani Dyrektor Katarzyna Kupiec, Pan Wicedyrektor Ryszard Rojewski oraz koordynatorzy Paulina Mioduszewska i Iwona Lasecka oficjalnie rozpoczęli Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowywaliśmy sie intensywnie do tego wydarzenia przez cały tydzień. Z klas IV - VI wyłonilismy uczniów - asystentów. Ozdobiliśmy także schody działaniami związanymi z tabliczka mnożenia. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Jako pierwsi przystąpili do egzaminu dyretorzy - poradzili sobie wyśmienicie, otrzymując pierwsze odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Sprawdzani ze znajomości tabliczki byli również nauczyciele, pracownicy szkoły, swoją postawą dali przykład dzieciom. W klasach IV-VI przystapiło do egzaminu 38 uczniów, którzy wykazali się rewelacyjną znajomością tabliczki mnożenia. W młodszych klasach wszyscy trzecioklasiści wypełnili pisemne teściki, najlepsi otrzymali odznaki. VI Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia był dla nas motywacją do dalszej nauki oraz wspaniałą przygodą.
Za rok zapraszamy na następny już VII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia - ćwiczymy już od dziś.
Do zobaczenia za rok:
koordynatorzy
Paulina Mioduszewska
Iwona Lasecka
Światowy Dzień Głośnego Czytania
W dniu 29 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Głośnego Czytania. Wszyscy nauczyciele, a także pani pielęgniarka, z ogromnym zaangażowaniem włączyli się we wspólną zabawę. Czytaliśmy w salach lekcyjnych, bibliotece szkolnej, w sali gimnastycznej. Ogromną popularnością cieszyły się m. in. "Przygody Mikołajka", seria "Magiczne drzewo", "Duch starej kamienicy", a także "A ja nie chcę być księżniczką".Przy tej ostatniej książce do łez zaśmiewali się nie tylko uczniowie najmłodsi, ale i najstarsi.
Taki wyjątkowy dzień nie możne zdarzać się tylko raz w roku, proponuję wiec, byśmy bawili się w taki sposób przynajmniej raz w miesiącu.
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Już 30 września w naszej szkole będziemy obchodzić VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zapraszamy wszystkich do zabawy, w tym dniu żaden wynik mnożenia nie będzie dla nas niewiadomą
Wycieczka klasy IV B
28 września klasa IV b wybrała się na wycieczkę do Powsina. Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Niektórzy ćwiczyli strzały na bramkę, inni podania. Kilkoro uczniów grało w kometkę, frisbee, a inni budowali z gałęzi wieszak na plecaki i kurtki. Nieco zmęczeni wędrówką przez las uczniowie sprawnie przygotowali ognisko, a upieczone nad nim kiełbaski smakowały wyśmienicie. Humory dopisywały, wszyscy świetnie się bawili.
Szczególny gość w zerówce.
W dniu 27 września pierwszy naszym gościem była Pani Kamila ze Straży Miejskiej w Warszawie. Celem spotkania była promocja wiedzy o zagrożeniach, z jakimi uczniowie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw. Pani Kamila zapoznała także z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Archiwum Aktualności