Zapraszamy do oglądania naszych zielników.
Klasa IIa i IIb przygotowała wystawę swoich prac na korytarzu drugiego piętra.
Zapraszamy do oglądania naszych zielników.
Klasa IIa i IIb przygotowała wystawę swoich prac na korytarzu drugiego piętra.
16 października odbył się Apel Małego Samorządu. Pani Joanna Wodzińska przypomniała o zasadach obowiązujących na drugim piętrze. Sprawdzała czy wiemy, jak należy zachowywać się podczas przerw na korytarzu oraz w toaletach. Odpowiadała na pytania najmłodszych. Opowiadała o zaplanowanych konkursach prowadzonych dla klas "0" - III.
Październik to niezwykły miesiąc dla naszych najmłodszych. Od uroczystego Ślubowania minął tydzień. Teraz już jako pełnoprawni uczniowie klasy pierwsze postanowili zintegrować się podczas wspólnej zabawy. Pod szkołą czekały autokary, które zawiozły nas na Bemowo. Pięć klas pierwszych i oddział przedszkolny radośnie bawiły się w piłeczkach i samochodami. Gdy po bieganiu i skakaniu zmęczyliśmy się czekało na nas małe co nieco i napój. Szczęśliwi choć zmęczeni wrócili wszyscy uczestnicy - dzieci, rodzice i wychowawczynie.
„Śniadania dla dzieci o dużej aktywności fizycznej”
27 października 2015 r. (wtorek) w godz. 17.30-19.30
pl. Konstytucji 4 (Warsztat Warszawski)
Dnia 8 X 2015 roku, klasy III A i III B wraz z wychowawczyniami: Emilią Sztolsztajner oraz Małgorzatą Bednarz, wybrały się na wycieczkę ,,Od kamienia do chleba”.
W Mazowieckim Gościńcu, uczniowie z zaciekawieniem zapoznawali się z procesem pieczenia chleba. Dowiedzieli się na czym polega praca: rolnika, młynarza i piekarza. Dzieci poznały niezwykłą historię chleba i z zainteresowaniem wysłuchały opowieści na temat wierzeń ludowych związanych z jego wypiekiem.
Nauczyliśmy się m.in.: rozróżniać zboża oraz pracy na żarnach. Wyrabialiśmy chleb, formowaliśmy bochenki, które następnie umieściliśmy w piecu chlebowym.
W oczekiwaniu na wypieki czekały na nas liczne atrakcje: ognisko z pieczeniem kiełbasek, drewniany tor przeszkód, przejażdżka wozem po okolicy, skoki na trampolinie, wyścigi drewnianymi taczkami oraz wiele innych ciekawych atrakcji.
Tego dnia wszyscy bawili się wesoło. Pogoda dopisała, a uczniowie wrócili z bagażem wspaniałych doświadczeń, wspomnień i w doskonałych humorach.
8 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję przenieść się na chwilę do Andaluzji dzięki koncertowi muzycznemu, podczas którego zaprezentowano muzykę i taniec z tego regionu Hiszpanii. Dwaj artyści grali na gitarach. Dzieci dowiedziały się, że choć wyglądają one bardzo podobnie do gitar klasycznych, różnią się budową z uwagi na specyfikę muzyki flamenco, w której dość często do gry palcami wykorzystywane jest pudło rezonansowe. Oprócz gitar uczniowie mogli też podziwiać grę na kachon, a także po prostu na dłoniach. Dzieci próbowały swoich sił w tej drugiej sztuce, lecz okazało się, iż to wcale nie takie proste. Zawiszacy jednak dzielnie klaskali (tak jak umieli) w rytm kolejnych melodii. Wszystkich zachwyciły dwa żywiołowe, pełne ekspresji tańce flamenco. Podczas pierwszego tancerka grała na kastanietach.
Dnia 7 października o godzinie 10:00 w naszej szkole odbyło się Dzielnicowe ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Pani dyrektor Katarzyna Kupiec przywitała przybyłych gości. Uroczystość, tak ważną dla każdego pierwszoklasisty i jego najbliższych, uświetnili swą obecnością: Senator Rzeczpospolitej Polskiej – pan Aleksander Pociej, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – pan Michał Szczerba, Radna m.st. Warszawy – pani Małgorzata Żuber-Zielicz – Przewodnicząca Komisji Edukacji
i Rodziny, Burmistrz Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – pan Krzysztof Strzałkowski, zastępcy Burmistrza – pani Grażyna Orzechowska-Mikulska, pan Adam Hać, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej – pani Bogusława Biedrzycka, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – pani Mariola Zielińska, Naczelnik Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV – pan Jarosław Grzywacz oraz dyrektorzy wolskich szkół.
Po przemówieniach gości pierwszoklasiści i ich starsi koledzy zaprezentowali program artystyczny. Na szkolnej scenie pojawił się król Ołówkos z małżonką w towarzystwie gwardzistów. Maluchy musiały udowodnić, że są przygotowane do roli uczniów. Poszło im świetnie – pięknie śpiewały piosenki
i recytowały wiersze, a także dobrze odpowiadały na pytania, dając tym samym dowód, że zasługują na to, by je przyjąć do braci uczniowskiej.
Przysięgę na sztandar szkoły złożyło 125 uczniów naszej szkoły oraz przedstawiciele pozostałych wolskich placówek. Potem pierwszoklasiści zostali przez Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – pana Krzysztofa Strzałkowskiego pasowani na uczniów tak, jak kiedyś Zawisza Czarny – patron szkoły był pasowany na rycerza.
Na koniec rodzice podziękowali włodarzom Dzielnicy za prezent w postaci wyprawek dla pierwszoklasistów oraz Dyrekcji Szkoły za przygotowanie pięknych sal, szczególnie dwóch nowych pracowni dla najmłodszych uczniów. Podziękowania zostały też skierowane w stronę nauczycieli, którzy nie tylko otoczyli maluchy ciepłem, cierpliwością i uśmiechem w ich pierwszych dniach pobytu w szkole, ale także przygotowali je do tak ważnego dnia, jakim w życiu młodego człowieka jest jego pierwsze szkolne ślubowanie.
Ten niezwykły dzień, iście dworska uroczystość w sali gimnastycznej uświetniona obecnością wielu gości na pewno zapadnie w pamięć wszystkich głównych bohaterów – pierwszoklasistów i ich najbliższych.
Po ślubowaniu zaproszeni goście oraz gospodarze placówki przeszli na I piętro, na którym mieści się nowa pracownia komputerowa sfinansowana ze środków Budżetu Partycypacyjnego. Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – pani Grażyna Orzechowska-Mikulska dokonała uroczystego otwarcia pracowni.
7 X - dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
W tym dniu stołówka jest nieczynna.
Proszę, aby dzieci korzystające tego dnia ze świetlicy
szkolnej miały ze sobą dodatkowe kanapki.
Nasza szkołą przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu PoczytajMY, nad którym patronat objęło Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Program poczytajMy:
- wspiera rozwój dzieci, rozwija ich wyobraźnię, pomysłowość, doskonali pamięć i rozbudza ciekawość świata,
- buduje więzi emocjonalne między czytającymi a słuchaczami,
- kształtuje nawyk czytania i promuje czytelnictwo wśród młodych ludzi,
- rozwija umiejętności publicznego występowania, pracy w grupie.
W ramach tego projektu prowadzone są w naszej szkole spotkania czytelnicze, na których czytają starsi uczniowie, nauczyciele a także zaproszeni goście. Dzieci mają okazję nie tylko słuchać ciekawych książek, ale także bawią się, śpiewają, wykonują prace plastyczne, biorą udział w inscenizacjach.
Zapraszamy wszystkie osoby- starsze, młodsze, chętne do czytania dzieciom do zgłaszania się do biblioteki szkolnej lub do wychowawców. Czytanie to przecież wspaniała zabawa i niezwykła przygoda zarówno dla słuchaczy jak i czytających.
ZERÓWECZKA TEŻ CZYTA!
Uczniowie naszej zeróweczki z ogromną chęcią przychodzą do biblioteki, oglądają i czytają książeczki, biorąc udział w akcji czytelniczej. Dzieci samodzielnie szukają interesujących je książek, z uwagą słuchają , a także sami podejmują pierwsze kroki czytając swoim koleżankom i kolegom.
W klasach I - III odbyły się specjalne zajęcia poświęcone tej dziedzinie sztuki. Podczas śniadania dzieci słuchały muzyki poważnej. Uczniowie mieli okazję poznać również inne gatunki, które lubią jego koledzy i koleżanki. Odbyły się liczne podróże muzyczne.
We wrześniu uczniowie klas IV-VI wzięli udział w niezwykłym spotkaniu z teatrem. Podczas zajęć w Teatrze Narodowym dzieci obejrzały prezentację i wysłuchały opowieści o historii teatru. Miały też okazję obejrzeć kulisy i scenę z perspektywy aktora. Wszystkim najbardziej podobała się część warsztatowa, podczas której pod kierunkiem aktora uczniowie ćwiczyli dykcję, uczyli się, jak właściwie oddychać i wykonywali inne zadania związane ze sztuką gry aktorskiej.
Dnia 25 IX 2015 roku, uczniowie klasy III A wraz z wychowawcą – Emilią Sztolsztajner, wybrali się do parku Moczydło. Celem zajęć była obserwacja związana ze zmianami w przyrodzie w okresie jesieni. Uczniowie poznawali przyrodę za pomocą zmysłów: wzroku, dotyku, słuchu oraz węchu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem rozpoznawały drzewa, które rosną w parku oraz zwierzęta, które przygotowują się do nadejścia zimy.
W ramach edukacji matematycznej, uczniowie klasy III A dokonywali pomiarów obwodu wybranego drzewa.
Po skończonej pracy, każdy z dzielnych obserwatorów i badaczy przyrody, namalował jesienny krajobraz pod tytułem: ,,Jesienią w parku”. Były także zabawy liśćmi oraz te na placu zabaw, które sprawiły uczniom wielką radość.
17 września na boisku odbyły się Szkolne Mistrzostwa speed4 Wola 2015 organizowane przez Proton Relations i Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Wola. W zawodach, które promują zdrowy styl życia wśród najmłodszych, popularyzują aktywność ruchową, zaspokajają potrzebę samorealizacji na drodze współzawodnictwa, pomagają walczyć z otyłością i dużą absencją na lekcjach WF-u, wzięli udział uczniowie z klas I-IV.
Wielki Finał, który odbędzie się 26 września w godzinach 1200 - 1700 w C.H. Fort Wola, pozwoli na rodzinne przeżywanie występu małych zawodników, ponieważ na to spotkanie zaproszone są całe rodziny. To świetny pomysł na aktywne, wspólne spędzenie sobotniego popołudnia.
Stypendium szkolne
Podczas wcześniowego koncertu wystąpili muzycy grający na skrzypcach, tubie i keyboardzie. Zaprezentowano wiele utworów, z których uczniom chyba najbardziej podobał się "Słoń" i "Taniec z szablami". Muzykom towarzyszył tenor, który zaśpiewał kilka pieśni, zachęcając uczniów do włączania się do muzycznej zabawy. Dzięki temu koncertowi wprowadzono młodych słuchaczy w świat filharmonii. Dzieci poznały też zwyczaje obowiązujące w czasie słuchania koncertów muzyki poważnej.
Wakacje minęły tak szybko, czas do szkoły. Trzecia klasa wita! Mimo wakacyjnych wyjazdów oraz letnich zabaw na świeżym powietrzu, uczniowie klasy III A znaleźli czas na napisanie swoich wspomień z wakacji - ,,Wakacyjnych pamiętników”. Każdy z uczniów, na początku roku szkolnego wręczył wychowawcy napisany własnoręcznie pamiętnik wraz z pięknymi, wakacyjnymi zdjęciami. Po zebraniu wszystkich pamiętników, stworzyliśmy w klasie ich wystawę. Wszyscy uczniowie z ogromnym zainteresowaniem czytali i oglądali wzajemnie swoje prace. Zgodnie stwierdziliśmy, że to były naprawdę udane wakacje! Z tak cudownymi, wakacyjnymi wspomnieniami, mnóstwem energii i zapału do nauki wkroczyliśmy w nowy rok szkolny 2015/16.
Wraz z pierwszym w tym roku szkolnym dzwonkiem
w naszej szkole udostępniono dla uczniów nową
pracownię komputerową z trzydziestoma stanowiskami
sfinansowaną ze środków Budżetu Partycypacyjnego.
Uroczyste otwarcie pracowni nastąpi 7 października
w dniu ślubowania pierwszoklasistów.
W dniu pierwszym września o godzinie 10.30 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste powitanie uczniów klas pierwszych. W tym roku naukę w naszej szkole w 5 oddziałach rozpoczęło 125 małych mieszkańców Woli.
Pani Dyrektor Katarzyna Kupiec skierowała ciepłe słowa do pierwszoklasistów, życząc im wielu sukcesów od początku ich „przygody” ze szkołą, oraz do ich rodziców, by mieli wiele okazji do cieszenia się osiągnięciami swoich pociech. Uroczystość swą obecnością zaszczycili Pan Michał Szczerba – Poseł na Sejm RP oraz Zastępca Burmistrza Pan Adam Hać, który przekazał maluchom niespodziankę ufundowaną przez Zarząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawa. Debiutujący uczniowie otrzymali kredki świecowe i ołówkowe, ołówki, farby, plastelinę, nożyczki, kleje, zeszyty papierów kolorowych, krepinę, kolorowe bloki techniczne. Dzięki wsparciu Zarządu Dzielnicy pracownie będą bogato wyposażone, a nauka na pewno stanie się przyjemnością.
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się
1 września 2015 roku:
godzina 8:30 - klasy II
godzina 9:00 - "0" oraz klasy IV-VI
godzina 9:30 - klasy III
godzina 10:30 - klasy I (sala gimnastyczna)
WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
WYPRAWKA SZEŚCIOLATKA Z GRUPY "0"
Powered by aSc EduPage