AKTUALNOŚCI
Zeróweczka na tropach zwierząt w SGGW ;)
- 26.02.2016r wybraliśmy się do SGGW na zajęcia przyrodniczo-leśne. Zajęcia były podzielone na 3 sekcje:1. Ornitologiczna- zadaniem sekcji, była obserwacja sikorek bogatek, które po wyciągnięciu z siatki ornitologicznej, trafiały do woreczków z delikatnego materiału i... czekały na mierzenie, ważenie, obrączkowanie. Studenci z SGGW mierzyli im skrzydła, ustalali wiek oraz sprawdzali otłuszczenie.2. Teriologiczna - rolą tej sekcji, było rozpoznawanie zwierząt, na które można natknąć się w mieście.3. Edukacji Leśnej - zadaniem sekcji, było odróżnianie tropów, jakie można spotkać w lesie.
Trop w trop – ślady obecności zwierząt w lesie – lekcja przyrodnicza w klasie III A
Dnia 26 lutego, uczniowie klasy III A wybrali się do Lasku na Kole. Celem wyjścia była lekcja przyrodnicza, w której uczniowie za pomocą swoich zmysłów obserwowali ślady obecności zwierząt w lesie. Zajęcia przeprowadziła pani edukator z Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Lasów Miejskich - Warszawa.
Zwierzęta leśne trudno zobaczyć z bliska. Zimą można się o nich dużo dowiedzieć odczytując ślady i tropy. Uczniowie uczyli się obserwować zwierzęta. Poznali ich zwyczaje, odgłosy które wydają, miejsca, w których żyją. W czasie tej niezwykłej lekcji, uczniowie oprócz obserwacji mieszkańców lasu, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej. Był także na zabawy edukacyjne, które szczególnie podobały się trzecioklasistom. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie można obejrzeć, jak wyglądały te zajęcia w terenie oraz zaobserwować, jakie ślady zostawiają zwierzęta w naszym pięknym, warszawskim lesie. Przekonaliśmy się, że las jest domem wielu zwierząt. Na zakończenie zajęć, prowadząca rozdała uczniom plan lekcji z wizerunkiem ptaków. Będzie on przypominał nam o tych fascynujących zajęciach przyrodniczych.
Zajęcia w zeróweczce
Dnia 25 lutego 2016 r. dzieci z zeróweczki odwiedziła pani Gabriela Wijas, która jest pszczelarzem. Pani Gabriela na temat pszczół i produkowanego przez nie miodu posiada wiele cennych informacji. Na spotkanie przywiozła akcesoria pszczelarskie, rekwizyty, ilustracje oraz żywe okazy. Cierpliwie i wyczerpująco mówiła o tym, jak wygląda życie w ulu oraz o tym, jaka panuje w nim hierarchia. Przedstawiła zdrowotne właściwości miodu, zapoznała dzieci z budową ula, pokazała też specjalną ramkę wyjętą z jego środka i wyjaśniła, w których miejscach rodzą się z jajeczek pszczoły robotnice, a w których trutnie. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość spróbowania miodu oraz pyłku kwiatowego. Największy zachwyt wywołały żywe pszczoły, które dzieci mogły oglądać z bardzo bliska.
Na zakończenie pani Gabriela podarowała każdemu plaster wosku, z którego dzieci tworzyły świece. Ponadto przygotowała dla wszystkich uczniów słodką niespodziankę w postaci słoiczka miodu oraz wręczyła certyfikat „Przyjaciela pszczół”.
Wizyta w Blibliotece Publicznej klasy IIb i IIIc
We wtorek 23 lutego w Bibliotece Publicznej przy ul. Żytniej odbyło się spotkanie uczniów klasy IIIc i IIb naszej szkoły z przedstawicielką Wydawnictwa BIS. Uczniowie obejrzeli film p.t. "Strachy na Lachy" oparty na książce Anety Noworyty o tym samym tytule. Dzieci poznały historie strzyg, rusałek, lich, baboków, wodników, kikimor, ubożąt, bazyliszków, płanetników i innych fantastycznych postaci folkloru słowiańskiego wraz z informacjami na temat związanych z nimi wierzeń. Pod koniec spotkania uczniowie rozwiązywali rebusy i zagadki dotyczące bohaterów filmu i książki oraz rysowali wybraną postać. Wspaniale bawili się odgadując nazwy poszczególnych postaci, narysowanych przez kolegów i koleżanki. Do szkoły wiele dzieci wróciło z zakupioną przez siebie lekturą. Z zainteresowaniem czytały ją na przerwach.
Zeróweczka już wypożycza książki
18.02.2016r. rozpoczęliśmy nasze czwartkowe zajęcia w szkolnej bibliotece. Po krótkim przypomnieniu zasad obowiązujących czytelnika, Pani Agnieszka w interesujący sposób opowiedziała nam, jaka jest różnica między biblioteką i księgarnią oraz do czego służy "zakładka". Mając takie informacje, wykonaliśmy piękne zakładki do naszych pierwszych wypożyczonych książek.
"ANIOŁY ZE SZKOŁY"
Uczniowie ze Stowarzyszenia ,,Anioły ze szkoły” wraz z opiekunami, zapraszają serdecznie do obejrzenia gazetki ściennej, która znajduję się w holu pomiędzy I a II piętrem. Dzięki niej, można dowiedzieć się, kto ma wielkie serce dla zwierząt i jest członkiem Szkolnego Koła Towarzystwa Obrony Zwierząt RP działającego w Szkole Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego w Warszawie.
Dzięki gazetce ściennej, będzie można dowiadywać się na bieżąco, jakie działania podejmują nasze ,,Aniołki”. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w murach naszej szkoły, dnia 28 stycznia, gościliśmy Toma Justyniarskiego, autora książki ,,Psie troski” oraz obrońcę praw zwierząt. Natomiast z okazji Światowego Dnia Kota, który przypadał 17 lutego, dokarmialiśmy bezdomne koty, które przebywają na osiedlach w pobliżu naszej szkoły. Mamy jeszcze całe mnóstwo pomysłów, jak pomagać zwierzętom, więc zapraszamy do śledzenia naszych poczynań zamieszczonych na stronie internetowej naszej szkoły, jak i na naszej gazetce ściennej.
Wystawa klasy IIIa "Dwa bieguny"
Uczniowie klasy III A serdecznie zapraszają do obejrzenia wystawy noszącej tytuł ,,Dwa bieguny”. Wystawę można podziwiać na korytarzu II piętra. Jest ona efektem tygodniowego bloku tematycznego dotyczącego dwóch biegunów – Arktyki i Antarktydy. Oglądając wystawę, która jest samodzielnie wykonana przez uczniów, zobaczyć można stworzone przez dzieci pingwiny. Uczniowie wykonywali je używając rolek po papierze toaletowym, wykorzystali także papier kolorowy. Obok tych polarnych zwierząt, uczniowie, podzieleni na grupy, przy pomocy cukru w kostkach, wyczarowali igloo. Każdego igloo strzeże wykonany z plasteliny Eskimos.
Działalność Stowarzyszenia ,,Anioły ze Szkoły”
Członkowie Stowarzyszenia ,,Anioły ze szkoły” wraz z opiekunami zastanawiali się wspólnie, jak uczcić Międzynarodowy Dzień Kota, który przypada 17 lutego. Postanowiliśmy w tym dniu dokarmić bezdomne koty, które przebywają na osiedlach w pobliżu naszej szkoły. Każde dziecko przyniosło suchą i mokrą karmę dla kotków. Uczniowie spisali się na medal, gdyż zgromadziliśmy tak dużą ilość karmy, że w tym dniu żaden kotek, którego spotkaliśmy nie czuł się głodny. Na osiedlu, przy ulicy Płockiej spotkaliśmy Panią, która na co dzień dokarmia i opiekuje się nimi. Pani bardzo ucieszyła się, że wyszliśmy z inicjatywą dokarmiania tych zwierząt, które niestety nie miały tyle szczęścia i nie mają swoich domów. Na ręce Pani karmicielki przekazaliśmy karmę, aby jej podopieczni w najbliższym czasie nie zaznali głodu. Mamy nadzieję, że kotki, a szczególnie ich brzuszki, w tym szczególnym dla nich dniu odczuły, że są przez nas zauważone i kochane. Obiecujemy, że będziemy pamiętać o bezdomnych kotach nie tylko w dniu ich święta, ale przez cały rok.
Plan na czas rekolekcji wielkopostnych – 29.02.2016 - 02.03.2016 r.
II NAUKOWY FESTIWAL MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY
Od 01 III 2016r. rusza
II NAUKOWY FESTIWAL MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY
W ramach Festiwalu odbędą się:
1.Konkursy matematyczne:
- Klasy VI „Gorący Matematyk” (I połowa marca),
- Klasy V „Matematyka na wesoło” (marzec),
- Klasy IV „Matematyczny Picasso” (II połowa marca),
- Klasy IV-VI „Rusz głową” dwuetapowy konkurs matematyczny,
oraz przyrodniczy dla klas V-VI „Swoje wiem i zdrowo jem” (marzec).
więcej informacji tutaj
Spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim
Dnia 28 stycznia , w naszej szkole gościliśmy niezwykłą osobę – Pana Toma Justyniarskiego, autora książki ,,Psie troski”. Inicjatorami tego spotkania byli opiekunowie Szkolnego Koła Towarzystwa Obrony Zwierząt ,,Anioły ze Szkoły”. Warto dodać, że książka napisana przez naszego gościa - ,,Psie troski,” zajęła 1 miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wybrały ją dzieci, nauczyciele oraz rodzice. Pan Tom Justyniarski to nie tylko pisarz, ale także rzecznik Towarzystwa Obrony Zwierząt RP. W czasie spotkania, Pan Tom opowiadał nam m.in. o tym, jak powstała książka ,,Psie troski”.
Program spotkania obejmował:
- O przyjaźni chłopca i psa ze schroniska
- Co to jest przyjaźń? Jak dbać o przyjaźń i miłość?
- Co nam daje zwierzę?
- Jak możemy pomóc zwierzętom?
Najważniejszym przesłaniem tych niecodziennych zajęć było przypomnienie wszystkim nam, że zwierzęta nie są rzeczami. Przecież odczuwają to samo, co my – kochają, cierpią, odczuwają radość. W czasie tej ważnej lekcji, autor uwrażliwiał najmłodszych na to, jak dbać o zwierzęta, szczególnie o te, które żyją w schroniskach. Przypomniał także, że zwierzęta są członkami naszych rodzin. W czasie całego spotkania z nami, Panu Justyniarskiemu towarzyszyła suczka rasy chihuahua – Toja, która wzbudziła zachwyt i zainteresowanie wszystkich uczniów.Na koniec spotkania, chętne dzieci miały możliwość zakupu książki ,,Psie troski” wraz z audiobookiem, którą czyta znany aktor – Piotr Grabowski. Każdy z uczniów kupujących tę lekturę uzyskał od autora autograf wraz z osobistą dedykacją.
Bardzo dziękujemy panu Tomowi Justyniarskiemu za tę niezwykłą lekcję empatii oraz ogromnej miłości wobec zwierząt. To spotkanie zostanie w naszych sercach oraz pamięci na długo, a miejmy nadzieję, że na zawsze.
Po zakończeniu spotkania uczniowie wraz z opiekunkami Stowarzyszenia ,,Anioły ze szkoły” , zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem. Rozmawialiśmy także z pisarzem na temat doświadczeń ze swoimi pupilami. Pochwaliliśmy się także tym, że nasza szkoła jest wielkim przyjacielem zwierząt, gdyż wielokrotnie w naszej szkole organizowaliśmy aukcje zbiórki karmy dla zwierząt ze schronisk.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej niezwykłej lekcji, gdzie na twarzach dzieci ujrzeć możemy zachwyt, podziw i radość towarzyszącemu temu spotkaniu.
W naszej szkole działają ,,Anioły ze szkoły” !
Od II semestru roku szkolnego 2015/16 w naszej szkole działa Stowarzyszenie „Anioły ze szkoły”. Skupia ono dziesięcioro uczniów z klas II A i III A. To ogólnopolski projekt realizowany przez Towarzystwo Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej skierowany do przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ministerstwo Edukacji Narodowej objęło patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem. Również taki patronat Towarzystwo otrzymało od Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. „Anioły ze szkoły” skupiają dzieci i młodzież, która chce pomagać zwierzętom.
Uczniowie z naszej szkoły, którzy działają w stowarzyszeniu to:
1. Katarzyna Bugała – klasa IIA
2. Michał Dobrowolski – klasa IIA
3. Julia Gackowska – klasa IIA
4. Alicja Sieczkowska – klasa IIA
5. Maciej Zbrzeźniak – klasa IIA
6. Albert Płatek – klasa III A
7. Maria Garczarczyk – klasa III A
8. Aleksander Kempara – klasa III A
9. Zuzanna Kujac – klasa III A
10. Wiktoria Tarka – klasa III A
Uczniowie, którzy zostali członkami Szkolnego Koła TOZRP otrzymali legitymacje członkowskie.
Szkolnymi opiekunami ,,Aniołów ze szkoły” są: Paulina Mioduszewska, nauczyciel – wychowawca klasy II A oraz Emilia Sztolsztajner, nauczyciel – wychowawca klasy III A.
Projekt edukacyjny ,,PoczytajMY”
Dnia 27 stycznia, pięknie czytający uczniowie klasy III A, odwiedzili małych uczniów klasy O A przebywających w świetlicy. Spotkaliśmy się, aby poczytać młodszym koleżankom i kolegom oraz, aby wprowadzić ich we wspaniały świat bajek i opowiadań. Każdy z uczniów klasy III A, wybrał fragment swojej ulubionej książki. Zuzanna Kujac czytała dzieciom fragment lektury ,,Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, Marysia Garczarczyk - ,,Klarę Hokus” autorstwa Ruth Cymes, Wiktoria Tarka - ,,13 – piętrowy domek na drzewie” Andy Griffiths ,Albert Płatek czytał rozdział książki ,,Magiczne drzewo” , której autorem jest Andrzej Maleszka. Najmniejsi uczniowie naszej szkoły z ogromnym zainteresowaniem słuchali czytających im trzecioklasistów. Po przeczytaniu, dzielili się wrażeniami z lektury oraz zaprosili nas do odwiedzenia ich w najbliższym czasie. Na pewno skorzystamy z tego zaproszenia!
Projekt ,,KorespondujeMY”
Dnia 27 stycznia uczniowie klasy III A, otrzymali listy od swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Jak zawsze, przy tej okazji, nie zabrakło wielkich emocji oraz radości z otrzymania listów. Koleżanki i koledzy z Ostrołęki pisali o tym, jak spędzili Święta Boże Narodzenia oraz opowiadali o swoich planach na ferie zimowe. Niektórzy uczniowie klasy III A w swoich listach otrzymali upominki – niespodzianki: własnoręcznie wykonane bransoletki, kolczyki, ramki na zdjęcia. Jeden z uczniów otrzymał puzzle wykonane ze zdjęcia, które wcześniej przesłał koledze, z którym koresponduje. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, przy okazji bardzo zachęcamy Państwa do pisania listów!
W karnawale same bale – bal karnawałowy klas 0 – III
Wzorem lat poprzednich, z okazji karnawału, dnia 22 stycznia w godzinach: 9:00 – 11:00, odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w wielką salę balową. Wszyscy uczniowie byli cudownie i pomysłowo przebrani. Nie sposób wymienić wszystkich pomysłów na karnawałowe przebrania. Bawili się z nami: księżniczki, policjanci, diabełki, aniołki, piłkarze, marynarze... W wyśmienitych humorach, uczniowie wraz z prowadzącym zaśpiewali hit zabaw tanecznych : ,,Ona tańczy dla mnie”. Pojawiły się także liczne zabawy muzyczno – taneczne: jeździliśmy pociągiem po całej Europie, bawiliśmy się w kółeczkach, tańczyliśmy w parach. W czasie przerwy, aby nabrać sił i energii do dalszej zabawy, uczniowie zajadali się pysznościami, które przygotowali Rodzice.
Bal karnawałowy w naszej szkole, to cudowny czas, gdzie wspólnie przy muzycznych hitach, bawią się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. To wydarzenie pozostanie w naszej pamięci na długo.
Zabawy na śniegu klasy IIa
Uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią wybrali sie na boisko szkolne korzystając z okazji, że pojawił się śnieg. Mimo, iż kalendarzowa zima zaczęła się 22 grudnia, śniegu nie było widać od wielu dni.
W końcu się doczekaliśmy, śnieg spadł, a wśród dzieci pojawiła się wielka radość. Szkoda, że lekcja trwa tylko 45 minut, bo pomysłów na zabawę było mnóstwo. Dzieci bawiły się śnieżkami, a najwytrwalsi robili aniołki na śniegu. Mimo mrozu i przeszywającego wiatru, dzieci nie chciały wracać do szkoły
Kolejny sukces ucznia naszej szkoły
Albert Płatek - uczeń klasy III A, zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim Wiedzy o Julianie Tuwimie i Jego utworach w kategorii klas III – IV. Organizatorem konkursu była SP nr 234 im. Juliana Tuwima.
Uczeń naszej szkoły wykazał się ogromną wiedzą i znajomością biografii Juliana Tuwima oraz znajomością treści wierszy poety. Gratulujemy Albertowi i życzymy dalszych sukcesów!
Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu klasy 0
- W poniedziałek 27 stycznia w godzinach popołudniowych uczniowie z klasy "0",spotkali się z kochanymi Babciami i Dziadkami, aby podziękować im za to, że są i służą nam pomocą w każdej chwili. Specjalnie na tę okazję przygotowali inscenizację pt: "Pracowite skrzaty". Profesjonalna gra małych aktorów wprawiła przybyłych gości w zachwyt. Duma była tym większa, bo przecież na scenie występowały ich własne wnuki.
Gromkie brawa i uśmiech na twarzach babć i dziadków był dla dzieci z zeróweczki najlepszym dowodem uznania.Dwa dni wcześniej tę samą inscenizację mieli okazję obejrzeć uczniowie klas:1-3.
Jesteśmy twórcami
- Uczniowie klasy V c po raz kolejny w tym roku mieli okazję na lekcjach języka polskiego wykazać się pomysłowością i umiejętnością współpracy w zespole. Sami mogli sobie wybrać temat zajęć. Trzy grupy zdecydowały się na opracowanie gry planszowej na podstawie lektury "Bracia Lwie Serce", jedna - na przygotowanie folderu zachęcającego do wycieczki po Nangijali. Z wielkim zaangażowaniem przystąpili do działania, w wyniku którego powstały niezwykłe prace.
Mecz Legii
W sobotę 23 stycznia 2016 klasa 5a po raz kolejny w tym roku szkolnym wybrała się wraz z rodzicami oraz swoini wychowawcami panią Martą Adamczyk i panem Arturem Rutkowskim na koszykarski mecz Legii Warszawa. Tym razem przeciwnikiem naszej warszawskiej drużyny było Miasto Szkła Krosno. Uczniowie naszej klasy ze wszystkich swoich sił dopingowali reprezentację Legii Warszawa. Niestety tym razem goście z Krosna okazali się trochę lepsi od naszej drużyny
i wygrali mecz niewielką różnicą punktów.Pomimo przegranej wyjście na mecz było bardzo udane i ekscytujace. Sobotni wieczór spędzilismy w miłej, sympatycznej atmosferze.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie