AKTUALNOŚCI
Inscenizacja teatralna "Cztery Żywioły" przygotowana przez klasę 3c dla młodszych kolegów w ramach projektu klasowego "Dzieci dzieciom".
Światowy Dzień Uśmiechu
W dniu 07/10/2016r. klasy VIb oraz VIc obchodziły Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Wszyscy przygotowywali się do tej uroczystości z zapałem: wykonaliśmy ogromnego emotikona - przeznaczonego dla Pani Dyrektor Katarzyny Kupiec, uśmiechnięte emotikonki dla nauczycieli oraz uczniów oraz słowo "Usmiechnij sie" w różnych językach. Wszyscy zaangażowali się bardzo w wykonanie gadżetów przeznaczonych na ten dzień.
Od samego rana roześmiane dzieci z klas szóstych rozdawały emotikonki dla wszystkich i próbowały rozweselić wszystkich, którzy nie uśmiechali się tego dnia.
Na każdej przerwie szóstoklasiści rozweselali wszystkich.
Udało im się wszystko. Nie pominięto żadnego ucznia, ani pracownika szkoły. Każdy wyszedł ze szkoły usmiechnięty, zadowolony, z bagażem dobrych feromonów na cały weekend.
Życzymy wszystkim, aby Międzynarodowy Dzień Uśmiechu był co dzień.
Następny taki dzień za rok. Do zobaczenia.
Z wizytą w piekarni - klasa 3A
4 października klasa 3A wybrała się do pobliskiej piekarni znajdującej się przy ulicy Żytniej. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy piekarzy, obejrzeć maszyny niezbędne do produkcji pieczywo oraz własnoręcznie wałkować ciasto. Właściciel piekarni poprowadził bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci poznały etapy wytwarzania pieczywa od ziarenka do bochenka. Na koniec czekała nas słodka niespodzianka. Na długo zostanie nam w pamięci wizyta w tak wyjątkowym miejscu, ten zapach i smak
Klasa 3c zwiedza Sejm
3 października 2016 r. uczniowie klasy 3c pod opieką wychowawcy Anny Rogalskiej wyruszyli na niecodzienną wycieczkę. Była to wyprawa do Sejmu, którą pomogła nam zorganizować pani Urszula Gmitrzuk, mama Blanki, za co serdecznie dziękujemy.
W Sejmie czekała Pani Przewodnik, która oprowadzała grupę po salach obrad i innych pomieszczeniach, opowiadając o pracy posłów. Pierwszym punktem wizyty w Sejmie była sala posiedzeń, gdzie uczniowie przebywając w miejscu dla publiczności, słuchali wykładu o historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu i dowiedzieli się jak funkcjonuje Sejm i Senat. Zwiedzanie Sejmu było interesującym i wyjątkowo pouczającym przeżyciem. Poznając zasady pracy najwyższego organu państwa polskiego, nie tylko współczesne, ale i te dawne dzieci dowiedziały się wiele o historii Polski. Poznały procedury sejmowe dotyczące zasad stanowienia prawa, sposobu głosowania i działalności posłów w Sejmie i poza nim.
Następnie grupa udała się na hol główny, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz gablota eksponująca różne rodzaje lasek marszałkowskich i pamiątkowa tablica upamiętniająca wizytę papieża Jana Pawła II w Parlamencie Narodowym. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła także makieta wszystkich zabudowań sejmowych.
Sejmowy gmach większość dzieci widziała tylko na ekranach telewizyjnych, a będąc w samym środku, można było porównać swoje wyobrażenia i wczuć się w jego atmosferę.
Apel Samorząy klas IV-VI
- W dniu 30 września odbył się w naszej szkole apel porządkowy dla klas starszych. Pan Artur Rutkowski omówił zasady bezpieczeństwa,kultury osobistej, zachowania się w czasie lekcji i na przerwach, a także po zajęciach. Pani Iwona Lasecka opowiedziała o Dniu Tabliczki Mnożenia i przedstawiła mistrzów w tej dziedzinie spośród naszych uczniów.Na zakończenie Pani Dyrektor, nawiązując do Dnia Głośnego Czytania i Roku Henryka Sienkiewicza, przeczytała fragment książki "Ogniem i mieczem".
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
30 września odbył sie w naszej szkole VI Miedzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przed godzina ósmą, gdy wszyscy uczniowie zaczęli pojawiać się w szkole, Pani Dyrektor Katarzyna Kupiec, Pan Wicedyrektor Ryszard Rojewski oraz koordynatorzy Paulina Mioduszewska i Iwona Lasecka oficjalnie rozpoczęli Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowywaliśmy sie intensywnie do tego wydarzenia przez cały tydzień. Z klas IV - VI wyłonilismy uczniów - asystentów. Ozdobiliśmy także schody działaniami związanymi z tabliczka mnożenia. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Jako pierwsi przystąpili do egzaminu dyretorzy - poradzili sobie wyśmienicie, otrzymując pierwsze odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Sprawdzani ze znajomości tabliczki byli również nauczyciele, pracownicy szkoły, swoją postawą dali przykład dzieciom. W klasach IV-VI przystapiło do egzaminu 38 uczniów, którzy wykazali się rewelacyjną znajomością tabliczki mnożenia. W młodszych klasach wszyscy trzecioklasiści wypełnili pisemne teściki, najlepsi otrzymali odznaki. VI Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia był dla nas motywacją do dalszej nauki oraz wspaniałą przygodą.
Za rok zapraszamy na następny już VII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia - ćwiczymy już od dziś.
Do zobaczenia za rok:
koordynatorzy
Paulina Mioduszewska
Iwona Lasecka
Światowy Dzień Głośnego Czytania
W dniu 29 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Głośnego Czytania. Wszyscy nauczyciele, a także pani pielęgniarka, z ogromnym zaangażowaniem włączyli się we wspólną zabawę. Czytaliśmy w salach lekcyjnych, bibliotece szkolnej, w sali gimnastycznej. Ogromną popularnością cieszyły się m. in. "Przygody Mikołajka", seria "Magiczne drzewo", "Duch starej kamienicy", a także "A ja nie chcę być księżniczką".Przy tej ostatniej książce do łez zaśmiewali się nie tylko uczniowie najmłodsi, ale i najstarsi.
Taki wyjątkowy dzień nie możne zdarzać się tylko raz w roku, proponuję wiec, byśmy bawili się w taki sposób przynajmniej raz w miesiącu.
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Już 30 września w naszej szkole będziemy obchodzić VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zapraszamy wszystkich do zabawy, w tym dniu żaden wynik mnożenia nie będzie dla nas niewiadomą
Wycieczka klasy IV B
28 września klasa IV b wybrała się na wycieczkę do Powsina. Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Niektórzy ćwiczyli strzały na bramkę, inni podania. Kilkoro uczniów grało w kometkę, frisbee, a inni budowali z gałęzi wieszak na plecaki i kurtki. Nieco zmęczeni wędrówką przez las uczniowie sprawnie przygotowali ognisko, a upieczone nad nim kiełbaski smakowały wyśmienicie. Humory dopisywały, wszyscy świetnie się bawili.
Szczególny gość w zerówce.
W dniu 27 września pierwszy naszym gościem była Pani Kamila ze Straży Miejskiej w Warszawie. Celem spotkania była promocja wiedzy o zagrożeniach, z jakimi uczniowie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw. Pani Kamila zapoznała także z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Wycieczka klasy 3A
22 września klasa 3A wybrała się na edukacyjno - artystyczne zajęcia "Akcja Labirynt". Program jest organizowany przez Fundację Muzyka. Głównym celem projektu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką, zwłaszcza muzyką oraz aktywnością artystyczną poprzez różnorodne warsztaty i akcje prowadzone przez młodych warszawskich artystów. W trakcie zajęć dzieci miały okazję grać na różnych instrumentach, uczestniczyły w zajęciach z pantominy oraz spróbowały swoich sił w beatboxie. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w warsztatach, widać było ich zaangażowanie i dotychczas ukryty talent.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
1 września odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Na dzieci z 2 oddziałów przedszkolnych „0 A” i „0 B” oraz z klasy I A czekały w sali gimnastycznej ich nowe wychowawczynie: p. Agata Szołucha, p. Emilia Sztolsztajner oraz p. Małgorzata Bednarz. Każdy pierwszak został udekorowany przez p. Małgosię odznaką „Pracowitej pszczółki”, która będzie znaczkiem rozpoznawczym klasy.
Pan Wicedyrektor Ryszard Rojewski uroczyście przywitał wszystkie zgromadzone dzieci wraz z rodzicami i zainaugurował nowy rok szkolny 2016/2017 oraz przedstawił osoby, które będą pracowały z nowymi uczniami: kierownika i wychowawców świetlicy, nauczycieli uczących, pedagoga i terapeutę szkolnego.
Następnie Pan Wicedyrektor uroczyście wręczył pierwszoklasistom w imieniu Zarządu i Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy: Burmistrza Dzielnicy Wola – p. Krzysztofa Strzałkowskiego i Przewodniczącej Rady Dzielnicy – p. Ewy Statkiewicz prezent – wielką zapakowaną paczkę z „wyprawką” czyli potrzebnymi uczniom materiałami. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia z upominkiem, dzieci razem z rodzicami rozeszły się do swoich sal, gdzie nastąpiła II cześć uroczystości – spotkanie z wychowawcami. Na uczniów czekały na ławkach wizytówki z pszczółką, plany lekcji i małe upominki od wychowawcy.
2 września podczas zajęć odwiedzili klasę I A p. Dyrektor Szkoły Katarzyna Kupiec wraz z Wicedyrektorem Ryszardem Rojewskim, którzy wnieśli do klasy kolejną paczkę z „Wyprawką” od Zarządu Dzielnicy Wola. Pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia udanego startu w szkole i nastąpiło uroczyste otwarcie obu paczek, w których ukazało się mnóstwo kolorowych przyborów szkolnych: krepiny, plasteliny, farb, palet, temperówek itd. Prezent wywołał wielką radość i zachwyt dzieci. Pomoce te będą służyły pierwszakom przez cały rok. Bardzo dziękujemy!
POMOC MATERIALNA W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
-
STYPENNDIUM SZKOLNE- dla uczniów klas 1-6 u których miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 514zł netto.
Dokumenty:
-
wypełniony wniosek
-
kopia (+ oryginał do wglądu) dokumentów potwierdzających dochód netto z miesiąca sierpnia (alimenty, dodatek mieszkaniowy, zasiłek rodzinny, zaświadczenie z pracy o dochodach netto za sierpień lub zaświadczenie z Urzędu Pracy o statusie osoby bezrobotnej lub oświadczenie o uzyskanych dochodach)
Wnioski składamy u pedagoga szkolnego w terminie do 12.09.2016r
DOFINASOWANIE DO PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH- dla uczniów klas szóstych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Dokumenty:
-
wypełniony wniosek
-
kopia orzeczenia
Wnioski składamy u pedagoga szkolnego w terminie do 08.09.2016r
Wnioski dostępne są u pedagoga szkolnego oraz na stronie
internetowej Biura Edukacji w zakładce dla ucznia
i rodzica/pomoc socjalna dla uczniów-
DOFINANSOWANIE DO POSIŁKÓW SZKOLNYCH - dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, które nie kwalifikują się do dofinansowania posiłkówprzez Ośrodek Pomocy Społecznej.
-
ZASIŁEK SZKOLNY - osoby znajdujące się w trudnej sytuacji w wyniku zdarzenia losowego mogą ubiegać się o jednorazową pomoc materialną w postaci zasiłku losowego. Wniosek o zasiłek należy złożyć w terminie dwóch miesięcy od wystąpienia zdarzenia losowego.
Informacji na temat form pomocy dostępnych
w szkole udziela pedagog szkolny.-
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się
1 września:o godzinie 9:00 dla klas Ia oraz 0a i 0b (w sali gimnastycznej)
o godzinie 9:00 dla kl. II (w sali lekcyjnej)
o godzinie 10:00 dla klas III (w sali lekcyjnej)
o godzinie 9:30 dla klas IV-VI (w sali lekcyjnej)
Poszczególny przydział sal będzie wywieszony na korytarzach w szkole.
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas IV - VI oraz pożegnanie klas szóstych odbędzie się 23 czerwca o godz. 17:00 w sali gimnastycznej.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 0-III odbędzie się 24 czerwca o godz. 8:30 w sali gimnastycznej.
Apel samorządowy klas IV - VI
- 22 czerwca uczniowie klas IV-VI spotkali się na apelu samorządowym podsumowującym rok szkolny 2015/16. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypomnieli, jakie działania podjęli w kończącym się roku, jakimi osiągnięciami może szczycić się szkoła. Wystąpili, nagrodzeni brawami, wszyscy wzorowi z poszczególnych klas, którzy odbiorą nagrody 23 czerwca podczas uroczystości pożegnania szóstoklasistów i zakończenia roku szkolnego dla czwarto- i piątoklasistów. Nagrodzono uczniów i klasy za osiągnięcia naukowe (konkursy matematyczne, przyrodnicze, z języka angielskiego), wzorowe czytelnictwo, zaangażowanie w międzynarodowy projekt eTwinning oraz sukcesy w sporcie.
Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II
W tym roku już po raz 12. warszawscy uczniowie i studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Ten największy samorządowy program stypendialny w Polsce, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczących się w Warszawie.
O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:
- dobrze się uczą;
- osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne;
- miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1100 zł.
Więcej informacji w załączniku
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie