AKTUALNOŚCI
Rekomendacja w sprawie zawieszenia zajęć w przedszkolach/oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.
Zwierzęta z wiejskiego podwórka
- 8
Prace plastyczne dzieci z zerówki.
OBCHODY KONSTYTUCJI 3 MAJA W KLASIE II A
- 4
Od dłuższego czasu pracujemy i uczymy się zdalnie. W tym roku w taki właśnie zdalny sposób poznaliśmy historię uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r. i uczciliśmy obchody Święta Konstytucji 3 Maja.
Pani Małgosia przysłała nam link do ciekawego filmu edukacyjnego z zasobów przewodników Zamku Królewskiego w Warszawie, który z zaciekawieniem obejrzeliśmy. Dzięki temu przenieśliśmy się w czasy panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrozumieliśmy w jakim położeniu była wtedy Polska oraz jakie znaczenie miała dla Polaków wprowadzona na Zamku Królewskim w Warszawie ustawa zasadnicza zwana Konstytucją 3 Maja. Poznaliśmy też bardzo dokładnie obraz Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja”, na którym zostało uwiecznione to wydarzenie z historii Polski.
Po obejrzeniu filmu mieliśmy jeszcze inne zadanie plastyczne – pokolorować pięknie barwami narodowymi medal poświęcony temu patriotycznemu Świętu.
Każdy z nas wykonywał zadanie w swoim domu. A to kilka zdjęć naszej pracy.
PRACE PLASTYCZNE DZIECI Z KLASY 2B - NARODOWE ŚWIĘTA MAJOWE
Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja
W tym roku obchodzimy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej ustawy zasadniczej, regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Ze względu na obecną sytuację i związane z nią obostrzenia tegoroczne obchody święta Konstytucji 3 Maja będzie skoncentrowane na wydarzeniach dostępnych w przestrzeni cyfrowej.
WIĘCEJ INFORMACJI O OBCHODACH W LINKU KLIKNIK TUTAJ
#AkcjaKokarda – dołącz na Facebooku i Instagramie
#Akcjakokarda to zaproszenie NCK do wspólnego świętowania dla całej rodziny.
Na stronie NCK oraz w naszych mediach społecznościowych można obejrzeć film instruktażowy: jak wykonać własnoręcznie kokardę narodową – taką nasi przodkowie przypinali na ubraniach w ważnych dla Ojczyny chwilach.
Zapraszamy do dołączenia się do nas – wykonania kokardy i podzielenia się filmem lub zdjęciem na naszym Facebooku lub Instagramie oraz opatrzenia hasztagiem:
#AkcjaKokarda#KokardaNarodowa#BarwyWspólne.
Bądźmy razem!
INFORMACJE ZNAJDZIECIE NA STRONIE LINK PONIŻEJ:
https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/barwy-wspolne/aktualnosci/akcja-korarda
NIEPODLEGŁA #MOJAFLAGA - WYWIEŚ FLAGĘ!
Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jej ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają biało-czerwoną podczas świąt państwowych i w ważnych momentach życia. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.
WIĘCEJ INFORMOCJI I FILIM NA TEMAT W LINKU PONIŻEJ:
https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-mojaflaga-wywies-flage/
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Co roku 2 maja obywatele naszego kraju wywieszają flagę Polski.
Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
W ostatnich latach, powszechne stało się noszenie w tym dniu kokardy narodowej. Zwyczaj ten spopularyzował prezydent Lech Kaczyński. Był kontynuowany przez Bronisława Komorowskiego, a obecnie robi to Andrzej Duda.
Jak wieszać polską flagę?
- W przypadku zwykłego, pionowego masztu - flaga Polski musi być powieszona białym kolorem do góry
- Jeśli flaga zawieszona zostanie na drzewcu i będzie zwisać poziomo lub pod kątem - biały kolor musi znajdować się na "wierzchu" (czerwony od strony ściany);
- używamy flag biało-czerwonych, bez dodatkowy symboli, jak orzeł czy herb (są zarezerwowane dla instytucji);
- jeśli wieszamy też flagi innych państw: w przypadku dwóch flag polska flaga ma być po lewej stronie, jeśli są trzy flagi - polska ma być pośrodku, jeśli są cztery flagi - polska ma być po prawej stronie, jeśli jest pięć flag – polska ma być w środku, przy sześciu i więcej flagach muszą być dwie polskie - po lewej i prawej stronie
- Polska flaga musi być czysta i zadbana
Wielkanocne inspiracje
- 8
Wielkanoc już za nami, ale dzieci z zeróweczki nie próżnowały. Święta były inspiracją do pięknych prac plastycznych.
Memy przygotowane przez uczniów. Oto ich pomysły :)
- 2
W ramach lekcji powtórzeniowych z języka polskiego związanych z wypowiedzeniami uczniowie mogli dodatkowo przygotować memy. Dwie siódmoklasistki podjęły wyzwanie. Oto ich pomysły :)
Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych
Drodzy rodzice,
przekazuję treść komunikatu zamieszczonego na stronach Biura Edukacji dotyczącego rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Szanowni Państwo,
zgodnie z §1 pkt 2 Rozporządzenia MEN z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 657), postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych będzie przeprowadzane w terminach określonych przez ministra do spraw oświaty i wychowania.
Terminy postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów do wybranych szkół zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie: men.gov.pl i edukacja.warszawa.pl
Z wyrazami szacunku
Joanna Wodzińska
AKCJA ŻONKILE 2020
AKCJA ŻONKILE 2020
W tym roku mija 77. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Po raz ósmy Muzeum POLIN zaprasza do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkil”. W tym roku muzeum proponuje przyłączenie się do obchodów wirtualnie – zarówno żonkilem, jak i swoją obecnością. Nasza szkoła również to robi. Na znak pamięci przypinamy w tym miejscu symboliczny żółty kwiat, bo #ŁączyNasPamięć. Getto warszawskie to również tragiczna część historii Woli.
Żonkil, to symbol szacunku i pamięci o powstaniu. Marek Edelman, ostatni dowódca powstania, zawsze 19 kwietnia składał bukiet żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie.
Link do głównych obchodów 19 kwietnia 2020r.: https://polin.pl/pl/zonkile-2020-wirtualny-program-19-kwietnia
Na stronie muzeum znajdziemy również m.in.:
- Wykład o powstaniu w getcie warszawskim dr. Krzysztofa Persaka
https://polin.pl/pl/aktualnosci/2017/03/17/powstanie-w-getcie-warszawskim-informacje-historyczne
- Kalendarium powstania: http://warsze.polin.pl/pl/przeszlosc/wojna/powstanie
Wiosenne prace plastyczne dzieci z oddziału przedszkolnego
- 11
Czujecie już wiosnę w powietrzu? Nasza ulubiona pora roku rozgościła się na dobre! Przyroda budzi się do życia, a wraz z nią pojawia się mnóstwo inspiracji na kreatywne prace twórcze! Ptaszki ćwierkają, kwiatki rosną a dzieci z oddziału przedszkolnego wytrwale pracują w domu, wykonując przepiękne prace.
Smaczne lekcje polskiego
- 13
Klasy 7b,c, 6a,b oraz 5a,d przed przerwa świąteczną otrzymały zadanie łączące w sobie polski z biologią. Siódmoklasiści mieli przygotować śniadanie z ambrozją i opisać wartości odżywcze posiłku, klasy szóste i piąta połączyły posiłek z omawianymi właśnie lekturami "Bajkami robotów" i "Chłopcami z Placu Broni"- w pierwszym przypadku - zaproszenie własnego robota na samodzielnie przygotowane śniadanie, w drugim - jednego z bohaterów powieści. Wyszło smakowicie :)
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE
Serdecznie dziękuję Wam wszystkim Drodzy Uczniowie i Waszym Rodzicom za pełną mobilizację w tym trudnym czasie i stanięcie na wysokości zadania. Takiego doświadczenia nie przeżył jeszcze nikt z nas. Jednocześnie zachęcam Was do podejmowania wysiłku w nauce na odległość, wymaga to od Was wiele pracy, ale również przynosi dużo satysfakcji. Ogromne podziękowania należą się Waszym nauczycielom, którzy wykonują trudną pracę i wspierają Was.
Na te nadchodzące Święta Wielkanocne życzę Wam Kochani Uczniowie i Waszym Rodzinom przede wszystkim zdrowia, spokoju i ciepłych chwil spędzonych rodzinnej atmosferze. Niech Zmartwychwstanie Pańskie niesie radość i nadzieję na lepszy czas…
Zostańmy w domach ze swoimi bliskimi i zadbajmy o nich i o siebie.
W imieniu Dyrekcji i wszystkich Pracowników Szkoły Podstawowej Nr 63 w Warszawie
Dyrektor Katarzyna Kupiec
Akcja "Kartka dla Medyka"
- 9
Akcja "Kartka dla Medyka" - to forma podziękowania dla personelu medycznego za walkę z koronawirusem - uczniowie naszej szkoły również dali swój wkład do tej wzniosłej kampanii. A to były efekty pracy naszych uczniów.
List Prezydenta m.st. Warszawy
REKRUTACJA KLAS I 2020/2021 - Nowy Harmonogram
REKRUTACJA PRZEDSZKOLE 2020/2021 - Nowy Harmonogram
Dla oddziału przedszkolnego
Link do strony z zasobami dla rodziców:
www.oup.com/elt/oxfordparents
Pod tym linkiem znaleźć można opis tego jak pomóc w nauce
j. angielskiego dzieciom.
Poniżej linki z ciekawymi piosenkami i ćwiczeniami dla najmłodszych:
https://liblink.pl/hKaZgZqSCr
https://liblink.pl/TMAW88goww
https://www.youtube.com/watch?v=zbflttfKc9UW ramach zabawy i nauki przy komputerze polecamy również stronę Godziny kodowania. Tam znajdą Państwo KODABLE. To stworki, które dzieci polubiły podczas zajęć informatycznych.
Archiwum Aktualności