Moduł Rada rodziców został zmodyfikowany
Rada rodziców
Zasady postępowania rekrutacyjnego do Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2019”
Szanowni Państwo,
w poniższym załączniku znajdują się zasady rekrutacji do Warszawskiego Programu Zima w Mieście 2019
Zasady postepowania rekrutacyjnego do Warszawskiego Programu Zima w Miescie 2019
Zima w lesie
22 listopada 2018 r. w oddziale przedszkolnym, gościliśmy panią Dorotę Rybkowską - leśnika. Nasz gość opowiadał o zwierzętach, które zapadają w sen zimowy oraz o zwyczajach niektórych zwierząt. Z opowiadania pani leśnik dowiedzieliśmy się, że lis to bałaganiarz zupełnie nie dbający o swoją norkę, natomiast borsuk to czyścioszek, który z wielką starannością czyści swoje mieszkanie. Pani Dorotka podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.
Filmowo i Plastycznie, czyli c.d projektu klasy 4b
19.11 odbyło się kolejne spotkanie klasy 4b z filmem i sztuką plastyczną. Tym razem naszą inspiracją był jeden z odcinków serialu "Magiczne drzewo". Kredka głównej bohaterki miała niezwykłe możliwości. Ten film obudził naszą wyobraźnię i kreatywne myślenie. Na szóstkę zdaliśmy test Pani Karoliny. Zabawy z obrazem sprawiły nam wiele radości. Poznaliśmy twórczość Pabla Picassa i Giuseppe Arcimbolda. Na koniec mogliśmy zamienić się w artystę . Co prawda naszym "pędzlem" nie były warzywa i owoce tylko wycinki z gazet. Wykonane przez Nas portrety znajdą się na wystawie zorganizowanej w styczniu w tutejszej galerii.
Dyskoteka Króla Juliana i Zwierzaków
W dniu 14 listopada 2018 roku w szkole odbyła się dyskoteka z okazji światowego dnia Króla Juliana.
Uczniowie klas 4-8 świetnie się bawili pod hasłem "Król Julian i Zwierzaki" co przejawiało się ich przebraniami. Był również kącik malowania twarzy :)
Łącznie uczestniczyło 151 uczniów:
48 uczniów klas czwartych
22 uczniów klas piątych
31 uczniów klas szóstych
25 uczniów klas siódmych
25 uczniów klas ósmych
Spośród wszystkich klas największą frekwencję miała klasa 5A wyniosła 94%.
Samorząd Uczniowski DZIĘKUJE Pani Dyrektor za udzieloną zgodę na dyskotekę oraz KOCHANYM NAUCZYCIELOM za opiekę podczas dyskoteki a byli to:
Buchman Lech
Czerniecki Mikołaj
Drabik Agnieszka
Dzida Oktawia
Godlewicz - Dziosa Katarzyna
Haloszka Dominika
Kosiewicz-Łaska Iwona
Kuliberda Iwona
Rutkowski Artur
Sellin Patrycja
Stelmach Bogusława
Wenerska Wanda
Wodzińska JoannaPodczas dyskoteki odbył się konkurs na najciekawsze przebranie i wygrała je Sobstyl Amelia, zaraz za nią ex aequo Jaroszewska Karolina, Pochylska Alexandra i Szymański Piotr.
Uczestnicy przynieśli kilkadziesiąt kilogramów karmy dla zwierząt, która zostanie przekazana schronisku dla zwierząt.
Wspieramy świetlicę!
Codziennie oddajemy głos na naszą świetlicę. Klikając "głosuj" pomagamy zebrać fundusze na remont sali lub zakup nowych gier.
Gorąco zachęcamy. Tutaj klikam.
Iluminacja z okazji Narodowego Święta Niepodległości
W dniu Narodowego Święta Niepodległości na elewacji naszej Szkoły Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego w Warszawie zagościła illuminacja w kolorach barw narodowych.
Obchody 100 lecia Niepodległości - środa
W dniu 7 listopada 2018 roku starsze klasy przygotowały różne atrakcje z okazji 100 lecia Niepodległej Polski.
Klasy czwarte zaprezentowały piesni i tańce ludowe 5 różnych regionów Polski: Kujaw, Małopolski, Mazowsza, Podhala oraz Śląska. Przedstawiano góralski, krakowski, kujawski, mazowiecki i śląski strój ludowy.
Starsze klasy przygotowały potrawy regionalne oraz plakaty przedstawiające wybrane miejscowości w Polsce:
Łódź, Toruń, Lublin, Wrocław, Szczecin, Zakopane i Gdańsk.
OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI W KLASACH 0 – III I ŚWIETLICY SZKOLNEJ
W obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę bardzo aktywnie włączyli się uczniowie klas 0 – III naszej szkoły. Już we wrześniu zaplanowaliśmy udział w Międzynarodowym Projekcie „Piękna nasza Polska cała” oraz działania z nim związane i sukcesywnie je realizujemy. Ciągle rodzą się nowe pomysły i ciekawe zadania, aby godnie uczcić tę okrągłą rocznicę naszej Ojczyzny.
Uczniowie klas I z wychowawczyniami przygotowali w tym roku szkolnym wyjątkową uroczystość ślubowania klas I pt. „Jestem uczniem – Jestem Polakiem” w oparciu o patriotyczny scenariusz. Było bardzo uroczyście, wystrój sali gimnastycznej, dekoracje korytarzy i stroje pierwszaków nawiązywały do barw i symboli narodowych.
We wszystkich klasach młodszych odbyło się wiele zajęć i lekcji na temat historii naszej Ojczyzny, jej kultury, tradycji, folkloru, symboli narodowych, znanych Polaków. Każda klasa w swojej sali urządziła wystawkę związaną z pięknem naszego kraju, jego zabytkami, folklorem, kuchnią regionalną itp. Dzieci wykonywały kotyliony, malowały orły, kleiły flagi, z których powstawały dekoracje w klasach i na korytarzu. Wszystkie klasy poznawały też różne zabawy ludowe podczas zajęć ruchowych. Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „Kilometrowy komiks”.
Odbyły się również wycieczki „Szlakiem Historii”. Uczniowie klasy III a odwiedzili Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli, gdzie sprzątali groby i palili znicze, a dzieci z klasy I b - Miejsca Pamięci Narodowej w pobliżu szkoły. W listopadzie obie klasy I będą na zajęciach związanych z rocznicą Niepodległości Polski w Instytucie Pamięci Narodowej. Klasa III pisała i wysyłała kartki dla Powstańców podczas wyjścia do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Stałym elementem szkolnego krajobrazu będzie „Drzewo Pamięci”, które na pamiątkę tej ważnej rocznicy posadziły dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Główne obchody Święta Niepodległości odbyły się 9 listopada 18 r. o godz. 1050. Był to „Dzień Mody Patriotycznej” . Wszystkie klasy 0 – III oraz zaproszone dwie grupy z zaprzyjaźnionych przedszkoli zebrały się w holu w strojach biało- czerwonych lub galowych z elementami patriotycznymi. Krótkie słowo wstępne o tle historycznym tego Święta wygłosiła opiekunka Samorządu klas młodszych p. Paulina Szalast, a następnie mogliśmy wysłuchać piosenek w wykonaniu klas I : „To co ważne blisko masz” oraz „Moja Ojczyzna”, zobaczyć pokaz tańca ludowego – krakowiaka w wykonaniu uczniów klasy III. A dokładnie o godz. 1111 wzięliśmy udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” poprzez wspólne odśpiewanie 4 zwrotek Hymnu Narodowego. Apel zakończyliśmy piosenką „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”.
Klasy 0- III mają jeszcze w planie konkursy: prezentacja strojów ludowych, konkurs na potrawę regionalną, konkurs plastyczny „Moja mała Ojczyzna” i konkurs fotograficzny „To wszystko Polska”.
Wszystkie działania spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy także chętnie włączali się do pomocy w obchodach 100 rocznicy Niepodległości Polski.
Montaż słowno-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
„100 lat w dziejach świata to kropla w morzu, jednak sto lat w historii narodu i człowieka to bardzo długi czas. 11 listopada 1918 r. po 123 latach Polska odzyskała Niepodległość.” Takimi słowami rozpoczął się montaż słowno-muzyczny zaprezentowany w Szkole Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego przez uczniów klas IV-VIII jako podsumowanie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Na początku w rytm śpiewanej przez chór pieśni Legionów „My, Pierwsza Brygada” na scenę wmaszerował uczeń przebrany za marszałka Józefa Piłsudskiego. Potem dwójka dziejopisów przedstawiała najważniejsze dla naszego kraju wydarzenia, jakie rozegrały się na przestrzeni stu lat, oraz postaci ważne dla naszych dziejów. Nie ograniczono się jednak tylko do faktów historycznych, ale też zaprezentowano codzienne życie Polaków, w tym także młodych ludzi. Opowieści dziejopisów towarzyszyły odegrane przez młodzież sceny oraz piosenki, a także prezentacja.
Najpierw na ekranie pojawiły się obrazy Warszawy z 20-lecia międzywojennego, a na scenie kawiarenka, w której czekał na swoją dziewczynę młody człowiek. Siódmoklasista zaśpiewał znany przebój z tamtych lat „Umówiłem się z nią na 9-tą”. Później słowa dziejopisów i prezentacja przypomniały, że radość z odzyskania Niepodległości przerwał wybuch II wojny światowej. Na scenie pojawili się kolejno czwartoklasistka, która w przejmujący sposób zaśpiewała piosenkę „Warszawo ma”, szóstoklasista prezentujący wiersz K.K. Baczyńskiego „Z głową na karabinie”, a na koniec grupa uczniów obrazująca udział dzieci i młodzieży w powstaniu warszawskim. Odegrana w rytm śpiewanej przez wszystkich piosenki „Warszawskie dzieci” scena poruszyła niejednego z widzów. Potem na prezentacji pojawiły się obrazy Warszawy po powstaniu oraz piosenka „Mała dziewczynka z AK”. Na scenie samotny chłopak daremnie czekał na swoją dziewczynę.
Okres powojenny, kiedy przystąpiono do odbudowy polskich miast, przedstawiono, śpiewając piosenkę „Budujemy nowy dom”. Towarzyszyła temu scenka zaprezentowana przez siódmoklasistów, którzy z wielkim zaangażowaniem pokazali entuzjazm, z jakim wielu wzięło się do pracy po zakończeniu wojny. W dalszej części programu dziejopisowie przypomnieli o trudnych latach, kiedy to w Polsce panował komunistyczny reżim. Na ekranie pojawiły się daty: 1956, 1968, 1970. Pokazano jednak także, jak bawili się młodzi ludzie w latach 70-tych XX wieku. Przebrana za Marylę Rodowicz ósmoklasistka zaśpiewała znaną „Małgośkę”.
Potem dziejopisowie opowiedzieli o jakże ważnym dla Polski wydarzeniu, jakim był wybór Karola Wojtyły na papieża. Nie zabrakło ulubionej piosenki Jana Pawła II – „Barki”. Przypomniano też postaci Lecha Wałęsy i księdza Jerzego Popiełuszki oraz piosenkę „Ojczyzno ma”. Uczniowie powiedzieli także o stanie wojennym, ostatnich latach komunizmu, przywróceniu polskiemu orłowi korony w 1989 r. oraz przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej w 2004 r.
Pod koniec programu dziejopis zauważył: „Dziś żyjemy w wolnym kraju. Czy jednak potrafimy szanować tę wolność, którą wywalczyły dla nas kolejne pokolenia? Czy potrafimy być razem, a nie obok siebie?” Uczniowie odegrali sceny z naszej współczesności, kiedy to ludzie mijają się w biegu, czują się samotni i zagubieni. Pytali ósmoklasistki grającej postać Polski, czy może zmienić szarą rzeczywistość, przywrócić radość, sprawić, by nikt nie był nieszczęśliwy. „Tylko w waszych rękach mój los. – odpowiedziała – Uleczcie mnie, lecząc siebie. Zmieniajcie świat, póki czas… Zmieniajcie świat, żeby Polska byłą Polską, a trud tylu pokoleń nie poszedł na marne.”
Podczas finałowej piosenki „Niech żyje Polska” na scenie pojawili się wszyscy młodzi artyści w strojach z różnych okresów.
Przedstawienie nie tylko pokazało, co przez 100 lat wydarzyło się w naszym kraju, ale też skłoniło do refleksji nad naszą współczesnością.
Wynalazki - spotkanie ze sztuką. Projektowo z 4b
Nasi szkolni artyści na sam koniec października w ramach projektu zapoznawali się z twórczością Leonarda da Vinci. Poznawali różne sposoby malowania farbami, szkicowania i konstruowania czegoś zupełnie nowego. Postanowili zostać wynalazcami. Zadanie polegało na tym, aby stworzyc projekt wynalazku zainspirowanego zwyczajami, zdolnościami lub charakterystycznymi cechami zwierząt. Pomysły były różne. Powstawały szczegółwe projekty metalowych pająków z mocnymi sieciami, mechanicznych koni - skrytek czy krokodyli do cięcia papieru. Projekty zostały udokumentowane i czekają na sponsorów do realizacji. A ta już w drugim semestrze. Sam pan Leonardo byłby z nas dumny.
Szlakiem historii - Cmentarz Powstańców Warszawy
W dniu 31 października 2018 r. klasa 3a ze Szkoły Podstawowej nr 63 odwiedziła Cmentarz Powstańców Warszawy. Uczniowie obserwowali Pomnik Polegli Niepokonani, starali się zrozumieć jego symbolikę i doświadczyli lekcji historii, która wzruszyła ich młode serca. Trzecioklasiści w skupieniu odczytywali nagrobne tablice na zbiorowych mogiłach i odkrywali, że wśród poległych za wolność Warszawy były także dzieci. Uczniowie z troską i szacunkiem zajęli się porządkowaniem grobów oddając hołd poległym Powstańcom. Usunęli z pomników zalegające liście i zapalili znicze. Następnie wszyscy z zachowaniem ciszy i powagi przeszli aleją wśród cokołów z imionami i nazwiskami Bohaterów tamtych dni.
Witaminkowy Dzień
29 października w zeróweczkach odbył się Witaminkowy Dzień. Bohaterami dnia były oczywiście czerwone witaminki. Dzieci nie tylko poznały owoce i warzywa w tym kolorze, ale dowiedziały się, że wszystkie dary z ogrodu są bardzo ważne dla naszego zdrowia, gdyż zawierają wiele cennych witamin. Kolor ten królował także u pani Joli na stołówce.
Rekord dla Niepodległej
Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w SP 63
Harmonogram działań:
- "Szlakiem historii" odwiedzenie Miejsc Pamięci Narodowej w okolicy szkoły oraz Cmentarza Powstańców Warszawy - klasy Ib, III a;
- Złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej - klasa IV d;
- GZW, lekcje historii i języka polskiego poświęcone barwom narodowym i patriotyzmowi - w klasach IV - VIII.
6 listopada odbędzie się wystawa plakatów "Promujemy nasze miasta" klasy V - VIII.
7 listopada "Raz na ludowo" - występy klas IV, poczęstunek (kuchnia z różnych stron Polski) klas V-VII.
8 listopada - Uczniowie przychodzą w strojach galowych, prezentują program artystyczny - klasy IV - VIII
9 listopada - W klasach 0 - III obowiązują stroje biało czerwone, w których o godz. 11.11 wspólnie odśpiwają czterech zwrotek hymnu. Udział w akcjii "Rekord dla Niepodległej".
Następnie odbędzie się nauka tańca ludowego oraz prezentacja potraw regionalnych. Cały dzień towarzyszyć będą nam tradycyjne i ludowe zabawy podczas zajęć ruchowych.
Klasa IV b w Galeriach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej
Klasa artystyczna w październiku kilka razy gościła w SCEK. Przy okazji kolejnej wizyty została zaproszona do zwiedzenia galerii. Uczniowie mieli możliwość najpierw zobaczyć wystawę prac młodzieży i osób dorosłych z różnymi niepełnosprawnościami. Tematem przewodnim tych obrazów były Kwiaty. Później uczniowie odwiedzili galerię Abakus. Tutaj mogli podziwiać obrazy Romana Gruszeckiego. Wystawa pod tytułem "Sport - malarstwo" zapraszała żywymi barwami i ekspresją. Tematem prac malarskich autora są zmagania ludzkie z różnymi dyscyplinami sportowymi.
Ogólnopolski Tydzień Kariery
W dniach od 15.10.2018 r. do 21.10.2018 r. uczniowie klas 0 –VIII Szkoły Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego w Warszawie wzięli udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery pt.: „Bądź architektem swojego szczęścia”. Organizacja wydarzenia miała na celu propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej.
W tych dniach, w klasach IV – VIII odbyły się zajęcia na temat „Czym dla Ciebie jest sukces?”. Uczniowie korzystali z interaktywnego programu doradztwa zawodowego pt. „Mapa karier”.
Na korytarzu I piętra przygotowano gazetkę szkolną pt.: „Kim możesz zostać w przyszłości?”. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowy kącik doradczy z pozycjami związanymi z preorientacją i orientacja zawodową.
W młodszych klasach (0 – III) przeprowadzono pogadanki na temat różnych zawodów. Następnie uczniowie wykonywali prace plastyczne na podstawie lektury szkolnej Cz. Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Odbyły się także zajęcia komputerowe, na których w programie graficznym Paint uczniowie klasy I projektowali swoje zawody przyszłości.
W świetlicy odbyły się zajęcia tematyczne pt.: „Zawody - kim mogę być jak dorosnę” mające na celu zapoznanie uczniów z różnymi zawodami oraz budzenie szacunku wobec ludzi różnych profesji. Powstał w świetlicy kącik zawodów oraz wystawa prac plastycznych związanych z tematem.
Tydzień Kariery podsumowała w piątek akcja pt.: „Dzień Zawodów”. W tym dniu uczniowie przebierali się w stroje reprezentujące różne zawody, które chcieliby wykonywać w przyszłości. I tak, na korytarzu szkolnym można było spotkać np. piosenkarki, kelnerki, kucharzy, policjanta, pielęgniarki, lekarza, piłkarzy, budowlańca, modelkę, pilota czy przedsiębiorcę.
W przyszłym roku zamierzamy kontynuować udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery oraz wzbogacić go o nowe działania.
Gra Miejska "POWSTANIE WARSZAWSKIE NA WOLI"
Przedstawiciele klasy VIII Oliwia Piotrowska, Piotr Pastuszka i Patryk Skop z nauczycielem Moniką Hryniuka dnia 26 września wzięli udział w grze miejskiej „Powstanie Warszawskie na Woli”. Otrzymaliśmy zestaw zadań do wykonania wraz z pytaniami i w dobrych nastrojach ruszyliśmy do zabawy. Wyposażeni w mapy, telefony i notatki mieliśmy za zadanie odnaleźć 15 zaszyfrowanych miejsc, które znajdowały się na terenie Woli ,dotrzeć do nich i wysłać organizatorom zdjęcie zrobione w odnalezionym miejscu. Zabawa trwała 3,5 godziny a zespół z 63 postanowił walczyć do końca. Opłaciło się, dnia 18 października na uroczystym apelu z okazji 74 rocznicy Powstania Warszawskiego odebraliśmy puchar za pierwszą lokatę w „grze miejskiej”. Był to dla uczniów podwójny zaszczyt, gdyż apel uświetnił gość specjalny Pani Wanda Traczyk–Stawska, działaczka podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej, uczestniczka powstania warszawskiego, która przybliżyła nam swoją historię.
„Piękna Nasza Polska Cała” - „Drzewko Pamięci" z okazji obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Światowy Tydzień Kodowania
W dniach 8.10 - 21.10 odbywał się Światowy Tydzień Kodowania. Tak, tak ten tydzień to tak naprawdę 14 dni. Z tej okazji wszystkie klasy IV - VIII oraz 0a i 0b mając zajęcia w pracowni komputerowej odbyli trochę inną lekcję. W specjalnie założonych wirtualnych klasach uczniowie wykonywali zadania z Godziny Kodowania. Podczas zabawy nieświadomie poznawali polecenia, procedury. Programowali grę, tworzyli mosty w "minecraftowym" świecie lub sterowali Flappim.
Przedłużamy swoje kodowanie i zabawę w programowanie. Trenujemy do grudnia...
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie