Warszawski Ogród Zoologiczny, Muzeum Rzeźby na Bródnie
Port Młociny - Rejs statkiem po Wiśle, Park Wodny Moczydło
Kinoteka, Centrum Nauki Kopernik, Plac Piłsudskiego - Święto Policji
Warszawski Ogród Zoologiczny, Muzeum Rzeźby na Bródnie
Port Młociny - Rejs statkiem po Wiśle, Park Wodny Moczydło
Kinoteka, Centrum Nauki Kopernik, Plac Piłsudskiego - Święto Policji
W ramach Zajęć na Miarę powstał zespół taneczny, który swoimi tańcami upiększył ogłoszenie wyników wyborów Samorządu Szkolnego.
Tanecznym krokiem zaprezentowano tańce w stylu tureckim, gruzińskim i hawajskim.
Zajęcia prowadziły pani Magdalena Kılıç-Tarnachowicz, pani Magdalena Barańska i pani Joanna Wodzińska.
Wszystkim widzom występ bardzo się podobał a tancerze mieli dużo radości.
W ramach Zajęć na Miarę nagrodzono uczestników zajęć "Poznajemy Warszawę".
Puchar Mistrza SP 63 "Poznajemy Warszawę" została wpęczony przez Panią Dyrektor uczennicy Klaudii Czyżak. Uczniowie podczas zajęć świetnie się bawili a przy okazji fotografowali różne miejsca od II lini metra po Pałac Na Wodzie w Łazienkach Królewskich. Zajęcia prowadził pan Krzysztof Jęda.
W dniu 14 czerwca podsumowano zajeci z "Klubu gier logicznych i łamigłówek" prowadzonych przez panią Patrycję Sellin oraz przez Pana Krzysztofa Jędę. Uczestnicy zajęć otrzymali nagrody a najlepsi z nich otrzymali puchary "Mistrza" gier logicznych i łamigłowek SP 63.
Pani Dyrektor wręczyła nagrody dziennikarzom klas starszych gazetki szkolnej "Mardziak" pod opieką i redakcją Nauczyciela Na Medal Pani Agnieszki Drabik.
Dnia 14 czerwca Pani Teresa Rudnicka ogłosiła wyniki konkursu na najlepszych czytelników książek ze szkolnej biblioteki.
Dnia 14 czerwca ogłoszono wyniki wyborów przeprowadzonych 11 czerwca 2019 roku. Uczniowie wybrali następujące osoby:
Na członków Zarządu Samorządu Uczniowskiego:
Paulina Falkowska ( Przewodnicząca)
Ola Zgoda
Aleksander Kromrych
Miłosz Murawski
Uczeń Rzecznikiem Praw Uczniów
Zosia Rosińska
Nauczyciel Rzecznik Praw Uczniów
Pani Bogusława Stelmach
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Pani Marzena Kudlak
11 czerwca przedstawiciele klas VIII b i VIII c znaleźli się w gronie 60 drużyn reprezentujących szkoły z całej Polski na podsumowaniu roku pracy z różnymi projektami. Uroczystość odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Nasi uczniowie z pasją mówili o prowadzonych przez siebie na lekcjach języka polskiego OK zeszytach, a także formach pracy, które pomagają im się uczyć. Swoimi wypowiedziami przekonywali nauczycieli, że warto spróbować. Dzieciom i młodzieży z innych szkół prezentowali swoje osiągnięcia. Udało im się nawet zauroczyć prekursorkę oceniania kształtującego w Polsce i pomysłodawczynię OK zeszytu - panią Danutę Sternę. Jednocześnie mieli też okazję porozmawiać z kolegami z innych szkół i poznać projekty, nad którymi oni pracowali.
Od marca 2019 do czerwca 2019 roku w naszej szkole realizowane są zajęcia rękodzielnicze z elementami kodowania dla kl. 1-3, pt.: „Koralikowe wariacje w SP63” w ramach pilotażowego projektu Biura Edukacji m.st. Warszawy pt.: „Zajęcia na miarę”. Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów, doskonalenie umiejętności manualnych, wprowadzanie elementów kodowania, ćwiczenie koncentracji uwagi, budowanie kontaktów szkoły z otoczeniem lokalnym oraz pokazanie uczniom jak kreatywnie można spędzać wolny czas. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach i z wielkim zaangażowaniem wykonują swoje dzieła zarówno dla siebie, jak i dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Syrena”, aby bezinteresownym, drobnym upominkiem umilić im dzień.
W tym roku szkolnym klasa I a uczestniczyła w ogólnopolskim programie edukacji filmowej dla przedszkoli i szkół „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.
Od października do kwietnia raz w miesiącu odbywały się specjalne zajęcia – prelekcje wraz z projekcją filmów dla dzieci, a na zakończenie zajęć dostawaliśmy materiały i zadanie plastyczno – techniczne do wykonania w klasie. Film i prelekcja za każdym razem dotyczyły innego zagadnienia. Na przykład francuski film „Sekret Eleonory” dotyczył problemu wiary w siebie i ukazywał wartości płynące z nauki czytania. Inne filmy dotyczyły tematów: „Różnimy się”, „Początki bywają trudne”, „Pozory mylą”, „Siła przyjaźni”, „Rodzina”, „Siła wyobraźni”. To były ciekawe filmy i wartościowe zajęcia, które poruszały problemy dotyczące każdego z nas. Często wczuwaliśmy się w sytuacje ekranowych bohaterów, przez co uczyliśmy się budować pozytywne relacje społeczne, czerpać wzorce, współpracować w grupie, w rodzinie, zdobywaliśmy wiedzę i nowe umiejętności przydatne do osiągania życiowych sukcesów. Poznaliśmy też wiele nowych pojęć z dziedziny filmu.
Udział w Programie „NHEF” był ciekawą nauką, ale i fajną zabawą.
Uczniowie klasy IVb poruszeni losem zwierząt postanowili zorganizować pomoc Fundacji. Samodzielnie przygotowali plakaty. Zapraszają wszystkich do udziału w akcji.
Z okazji Dnia Dziecka klasa I a wybrała się na wycieczkę do Manufaktury Cukierków i Lizaków przy ul. Tamka.
Najpierw z zainteresowaniem poznaliśmy tajniki ręcznego wyrabiania cukierków i lizaków. Obserwowaliśmy jak powstaje masa karmelowa, do której cukiernik dodawał różne składniki, aby powstawały tęczowe kolory poszczególnych warstw. Potem masy te są ugniatane, łączone i skręcane w kolorowy walec. Gorący tęczowy walec z karmelu rozciąga się, kroi i wałkuje tworząc bajeczne lizaki i cukierki. Mogliśmy spróbować przeróżnych smaków karmelków, a następnie każdy z nas samodzielnie wykonał swojego lizaka. Kiedy lizaki stygły, odpowiadaliśmy na pytania quizu dotyczące poznanych technik cukierniczych oraz robiliśmy zakupy w sklepiku. Na zakończenie każde dziecko otrzymało Dyplom Cukiernika, własnoręcznie zrobionego lizaka oraz w prezencie mnóstwo cukierków. Dodatkowym upominkiem z okazji Dnia Dziecka były drobne zabawki – kolorowe „magiczne robaczki”, o które zadbała nasza pani.
To był bajeczny, tęczowy i słodki dzień!
W piątek, 10 maja 2019 r., klasa 3a została zaproszona przez Straż Miejską na przedstawienie pt. "Florka w sieci". Przedstawienie odbyło się w Domu Kultury im. Stefana Żeromskiego. Celem spotkania było nauczenie nas bezpiecznego korzystania z Internetu. Udało nam się dostrzec, co może grozić nam podczas serfowania w sieci i jak wyjść z różnych trudnych sytuacji. Nasza wychowawczyni udokumentowała to wydarzenie robiąc zdjęcia.
15 maja 2019 odbył się finał Dzielnicowego Konkursu Matematycznego "Sigma"
Trójka naszych uczniów zostało laureatami konkursu w kategorii klas VIII:
Laureatem II miejsca został: Patryk Skop 8C
Laureatem III miejsca zostali: Aleksandra Czerska 8B i Damian Olczak 8A
W kategorii klas VIII było łącznie 12 laureatów z czego 1/4 to uczniowie naszej szkoły :)
Konkurs odbył się pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola
Podczas finału konkursu byli obecni:
Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola Pani Mariola Zielińska,
Doradca Metodyczny m.st Warszawy w zakresie matematyki Pani Ewa Janiec,
Dyrekcja SP 148 wraz z pracownikami,
Nauczyciele matematyki wolskich szkół.
Dnia 8 maja 2019 roku, o godzinie 17:00, w budynku SP 221 przy ul. Żelaznej 71 w Warszawie, odbędzie się konkurs matematyczny "FerMat". Konkurs jest adresowany do uczniów klas VI szkół podstawowych.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dokonanie rejestracji online (www.sp221.edu.pl zakładka "FerMat") w terminie do 7 maja 2019 roku.
Pismo Zastępcy Burmistrza Dzielnicy.pdf
Harmonogram zapisów do Programu "Lato w Mieście" 2019 | ||
Data | Etap zapisów/czynności kandydata | |
od | do | |
18 kwietnia godzina 12.00 |
30 kwietnia godzina 12.00 |
Rejestracja (logowanie się) w systemie kandydatów |
6 maja godzina 16.00 |
Informacja o kandydatach zakwalifikowanych i niezakwalifikownaych |
|
6 maja godzina 16.00 |
16 maja godzina 10.00 |
Pobranie z systemu karty kwalifikacyjnej do każdej szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany Dokonanie opłaty za żywienie |
7 maja godzina 8.00 |
16 maja godzina 16.00 |
Potwierdzanie woli udziału w Programie Lato w Mieście 2019, w każdej szkole podstawowej, do której kandydat został zakwalifikowany poprzez złożenie: - karty kwalifikacyjnej - potwierdzenia opłaty za żywienie lub zaświadczenia o zwolnieniu z opłat Potwiedzenie woli jest warunkiem udziału w Programie |
20 maja godzina 14.00 |
Informacja o kandydatach, którzy potwierdzili wolę udziału. Ostateczną decyzję o przyjęciu do Programu podejmuje orgnizator wypoczynku |
|
20 maja godzina 16.00 |
Aktualizacja wykazu wolnych miejsc |
Szanowni Państwo,
Z uwagi na fakt, że środowiska nauczycielskie nie doszły do porozumienia
z rządem, rozpoczął się strajk w oświacie.
W naszej placówce ponad 80 % nauczycieli przystąpiło do akcji strajkowej. Pomimo tego, w czasie trwania protestu, dzieci, które pojawią się w placówce zostaną objęte zajęciami opiekuńczo – wychowawczymi w godzinach
7.00 – 18.00.
Dziękujemy za wyrozumiałość.
Z wyrazami szacunku
Katarzyna Kupiec
Dyrektor
Szkoły Podstawowej nr 63
im. Zawiszy Czarnego w Warszawie
Julia Wierzbowska uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego została laureatką I. miejsca w konkursie fotograficznym pt.: „Warszawskie dzieci – poległym chwała, wolność żywym”. Uczennica przygotowała serię zdjęć związanych z 75. rocznicą Powstania Warszawskiego, które zachwyciły Jury.
W dniu 5 kwietnia br. Julia Wierzbowska w czasie uroczystej gali otrzymała dyplom za zajęcie I. miejsca w kategorii wiekowej 10-13 lat oraz nagrodę rzeczową.. Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów w konkursach związanych z historią stolicy i kraju.
Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Fototechnicznych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.
Powered by aSc EduPage