13 listopada w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert pt. "Piękna nasza Polska cała". W miesiącu obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości muzycy zaprezentowali utwory, dzięki którym Zawiszacy przypomnieli sobie kilka ważnych faktów z historii Polski. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniowie mieli okazję zastanowić się nad znaczeniem słowa patriotyzm oraz przypomnieć sobie nasze symbole narodowe. W trakcie koncertu usłyszeliśmy pieśni patriotyczne oraz utwory kompozytorów polskich, a także wybrane wiersze. Jedną z atrakcji było zaprezentowanie przez żołnierza mundurów: galowego, wojsk lądowych oraz sił powietrznych Wojska Polskiego. Kilkoro uczniów miało okazję ćwiczyć musztrę wojskową pod kierunkiem naszego gościa.
AKTUALNOŚCI
"Piękna nasz Polska cała"
,,Projekt edukacyjny Korespondujemy"
Na dzień 13 XI 2015 roku, uczniowie klasy III A czekali z niecierpliwością. Tego dnia otrzymaliśmy listowne odpowiedzi naszych koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Albert Płatek, jako przewodniczący klasy, rozdał uczniom nadesłane listy. Wszyscy byli niezwykle podekscytowani i z ogromną ciekawością je czytali. Dziękujemy rówieśnikom z Ostrołęki za moc radości wynikającej z otrzymania listów. To oczywiście nie koniec, lecz dopiero początek naszej korespondencyjnej przygody. Będziemy informować Państwa na bieżąco, jak przebiega nasz projekt. W związku z tym, serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej zakładki.
Polak mały
Najmłodsi uczniowie z klasy 1d w związku z obchodami Święta Niepodległości mieli możliwość obejrzeć film „Polak mały” przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej i porozmawiać o symbolach narodowych. Swoimi małymi rączkami wykonali również piękne prace plastyczne – białe orły na czerwonym tle.
Jesienne prace plastyczne klasy 1 d.
Mnóstwo radości sprawiło nam tworzenie Kosmoludków z mieniących się barwami jesieni liści. Na kolorowych kartkach zagościło wiele ciekawych i pomysłowych postaci. Dużo trudniej było stworzyć jeże. Ułożenie w plastelinie drobnych ziarenek słonecznika było dla naszych małych paluszków dużym wyzwaniem. Efekt oceńcie sami!
"Śniadanie daje moc"
W ostatnich dniach nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.
W akcji wzięły udział dzieci z klasy „0”, które uczestniczyły w przygotowaniu zdrowego, uroczystego śniadania. Celem tych działań jest propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu i podkreślaniu roli śniadania jako najważniejszego posiłku dla uczniów w ciągu dnia. Do akcji włączyli się aktywnie rodzice, którzy w całości sfinansowali ten projekt. Gościem specjalnym była Pani Anna Szkaradzińska - miłośniczka zdrowego odżywiania, uczestniczka programu Hells Kitchen. Obecna była także Pani Dyrektor – Katarzyna Kupiec, pan Wicedyrektor Ryszard Rojewski oraz Kierownik świetlicy pani Małgorzata Sicińska. Organizatorem akcji na terenie naszej szkoły była pani Monika Hryniuka.
Wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego
W październiku uczniowie klasy IV b wzięli udział w warsztatach rowerowych w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Sołtyka w ramach VII kampanii „Bądźmy Razem Bezpieczni”. W pierwszej części warsztatów została przedstawiona prezentacja na temat bezpiecznego zachowania w środkach komunikacji miejskiej. Następnie każde dziecko mogło poczuć się jak rowerzysta na warszawskich drogach. Wielu uczniów przekonało się, że nie jest to takie proste, ponieważ na terenie Miasteczka obowiązują przepisy zgodne z Kodeksem Drogowym. Dzieci musiały stosować się do umieszczonych znaków i sygnałów drogowych, ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego oraz poleceń strażnika miejskiego. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało upominek.
Konkurs na „Książkę kucharską”
Już trzeci rok z rzędu nasza szkoła bierze udział w programie „Trzymaj formę”. Nasze hasło to „Lenistwo nie popłaca, zdrowy tryb życia się opłaca”. W ramach tego programu wzięliśmy udział w konkursie na książkę kucharską organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Celem konkursu było pogłębianie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania, a także kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie. Ważne też było poznawanie zasad bezpiecznej żywności zgodnie z hasłem roku Światowego Dnia Zdrowego „Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym”. Książki wykonały uczennice klas piątych. „Gotuj z sercem”, „Jedz zdrowo od rana do wieczora” czy „Gotuj z kucharczykiem smacznie i zdrowo” to tylko niektóre tytuły naszych książek.
Projekt edukacyjny klasy III A ,,KorespondujeMY’’
Uczniowie klasy III A w roku szkolnym 2015/ 16 będą realizować projekt edukacyjny ,,KorespondujeMy”, którego autorem jest wychowawca – Emilia Sztolsztajner. Przy tworzeniu programu towarzyszyła myśl, iż korespondencja wspiera i stymuluje aktywność własną dziecka. Inspiruje samodzielne poszukiwania, rozwija zainteresowania intelektualne. Program został opracowany z myślą o doskonaleniu umiejętności pisania przez uczniów dłuższych form wypowiedzi. Ten projekt to jednocześnie fantastyczna przygoda, radość z pisania listów, ale również wyzwanie dla uczniów, które dzielnie przyjęli.
Uczniowie klasy III A przez cały rok szkolny korespondować będą z uczniami klasy III F Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Trzecioklasiści z wielkim zaangażowaniem, radością i starannością pisali listy do swoich rówieśników ze szkoły w Ostrołęce. W listach dzieci przedstawiały się, pisały o swoich zainteresowaniach, pasjach, zajęciach w wolnym czasie. Każdy uczeń do listu dołączył swoje zdjęcie, ale także cząstkę serca, które włożył w jego napisanie. Listy zostały wysłane, dotarły już do adresatów. Teraz pozostaje nam z wielką niecierpliwością czekać na listowne odpowiedzi trzecioklasistów z Ostrołęki. Nie możemy się już doczekać! To początek naszej cudownej przygody z pisaniem listów!
„POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA TO NAJWAŻNIEJSZA POTRZEBA DZIECKA – – ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA JEST WARUNKIEM JEGO DOBREGO ROZWOJU”
W roku szkolnym 2014/2015 Szkoła Podstawowa nr 63 wzięła udział w projekcie prowadzonym przez Instytut Badania Marki „Bezpieczna Placówka Oświatowa”.
W projekcie brało udział wiele szkół z całej Polski. Jesteśmy dumni z otrzymania Certyfikatu przyznanego za dbałość o bezpieczne i higieniczne warunki kształcenia oraz spełnienie najwyższych norm bezpieczeństwa w trosce o naszych uczniów.
Projekt eTwinning
W tym roku szkolnym grupa uczniów z klas V c i VI c bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning Z naszej małej ojczyzny
w szeroki świat (From our Small Homeland into the Wide World), którego autorką jest nauczycielka naszej szkoły – p. Monika Zdrojewska. Przez cały rok dzieci będą współpracować ze szkołami z Hiszpanii, Albanii, Turcji oraz gimnazjum w Alwerni. Mamy nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym zdobędą certyfikaty i znak jakości, a przede wszystkim nauczą się współpracy, rozwiną umiejętności językowe oraz wykorzystania TIK do nauki i zabawy.
Wystawa klas drugich
Zapraszamy do oglądania naszych zielników.
Klasa IIa i IIb przygotowała wystawę swoich prac na korytarzu drugiego piętra.
Apel Małego Samorządu
16 października odbył się Apel Małego Samorządu. Pani Joanna Wodzińska przypomniała o zasadach obowiązujących na drugim piętrze. Sprawdzała czy wiemy, jak należy zachowywać się podczas przerw na korytarzu oraz w toaletach. Odpowiadała na pytania najmłodszych. Opowiadała o zaplanowanych konkursach prowadzonych dla klas "0" - III.
15. 10. Integracyjne zabawy klas "0" - I w Eldorado
Październik to niezwykły miesiąc dla naszych najmłodszych. Od uroczystego Ślubowania minął tydzień. Teraz już jako pełnoprawni uczniowie klasy pierwsze postanowili zintegrować się podczas wspólnej zabawy. Pod szkołą czekały autokary, które zawiozły nas na Bemowo. Pięć klas pierwszych i oddział przedszkolny radośnie bawiły się w piłeczkach i samochodami. Gdy po bieganiu i skakaniu zmęczyliśmy się czekało na nas małe co nieco i napój. Szczęśliwi choć zmęczeni wrócili wszyscy uczestnicy - dzieci, rodzice i wychowawczynie.
ZAPROSZENIE dla rodziców na warsztaty "Wiem, co jem"
„Śniadania dla dzieci o dużej aktywności fizycznej”
27 października 2015 r. (wtorek) w godz. 17.30-19.30
pl. Konstytucji 4 (Warsztat Warszawski)
,,Od kamienia do chleba - Mazowiecki Gościniec”- wycieczka klas III A i III B
Dnia 8 X 2015 roku, klasy III A i III B wraz z wychowawczyniami: Emilią Sztolsztajner oraz Małgorzatą Bednarz, wybrały się na wycieczkę ,,Od kamienia do chleba”.
W Mazowieckim Gościńcu, uczniowie z zaciekawieniem zapoznawali się z procesem pieczenia chleba. Dowiedzieli się na czym polega praca: rolnika, młynarza i piekarza. Dzieci poznały niezwykłą historię chleba i z zainteresowaniem wysłuchały opowieści na temat wierzeń ludowych związanych z jego wypiekiem.
Nauczyliśmy się m.in.: rozróżniać zboża oraz pracy na żarnach. Wyrabialiśmy chleb, formowaliśmy bochenki, które następnie umieściliśmy w piecu chlebowym.W oczekiwaniu na wypieki czekały na nas liczne atrakcje: ognisko z pieczeniem kiełbasek, drewniany tor przeszkód, przejażdżka wozem po okolicy, skoki na trampolinie, wyścigi drewnianymi taczkami oraz wiele innych ciekawych atrakcji.
Tego dnia wszyscy bawili się wesoło. Pogoda dopisała, a uczniowie wrócili z bagażem wspaniałych doświadczeń, wspomnień i w doskonałych humorach.
Z "wizytą" w Andaluzji
8 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję przenieść się na chwilę do Andaluzji dzięki koncertowi muzycznemu, podczas którego zaprezentowano muzykę i taniec z tego regionu Hiszpanii. Dwaj artyści grali na gitarach. Dzieci dowiedziały się, że choć wyglądają one bardzo podobnie do gitar klasycznych, różnią się budową z uwagi na specyfikę muzyki flamenco, w której dość często do gry palcami wykorzystywane jest pudło rezonansowe. Oprócz gitar uczniowie mogli też podziwiać grę na kachon, a także po prostu na dłoniach. Dzieci próbowały swoich sił w tej drugiej sztuce, lecz okazało się, iż to wcale nie takie proste. Zawiszacy jednak dzielnie klaskali (tak jak umieli) w rytm kolejnych melodii. Wszystkich zachwyciły dwa żywiołowe, pełne ekspresji tańce flamenco. Podczas pierwszego tancerka grała na kastanietach.
Ślubowanie uczniów klas I
Dnia 7 października o godzinie 10:00 w naszej szkole odbyło się Dzielnicowe ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Pani dyrektor Katarzyna Kupiec przywitała przybyłych gości. Uroczystość, tak ważną dla każdego pierwszoklasisty i jego najbliższych, uświetnili swą obecnością: Senator Rzeczpospolitej Polskiej – pan Aleksander Pociej, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – pan Michał Szczerba, Radna m.st. Warszawy – pani Małgorzata Żuber-Zielicz – Przewodnicząca Komisji Edukacji
i Rodziny, Burmistrz Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – pan Krzysztof Strzałkowski, zastępcy Burmistrza – pani Grażyna Orzechowska-Mikulska, pan Adam Hać, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej – pani Bogusława Biedrzycka, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – pani Mariola Zielińska, Naczelnik Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV – pan Jarosław Grzywacz oraz dyrektorzy wolskich szkół.Po przemówieniach gości pierwszoklasiści i ich starsi koledzy zaprezentowali program artystyczny. Na szkolnej scenie pojawił się król Ołówkos z małżonką w towarzystwie gwardzistów. Maluchy musiały udowodnić, że są przygotowane do roli uczniów. Poszło im świetnie – pięknie śpiewały piosenki
i recytowały wiersze, a także dobrze odpowiadały na pytania, dając tym samym dowód, że zasługują na to, by je przyjąć do braci uczniowskiej.Przysięgę na sztandar szkoły złożyło 125 uczniów naszej szkoły oraz przedstawiciele pozostałych wolskich placówek. Potem pierwszoklasiści zostali przez Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – pana Krzysztofa Strzałkowskiego pasowani na uczniów tak, jak kiedyś Zawisza Czarny – patron szkoły był pasowany na rycerza.
Na koniec rodzice podziękowali włodarzom Dzielnicy za prezent w postaci wyprawek dla pierwszoklasistów oraz Dyrekcji Szkoły za przygotowanie pięknych sal, szczególnie dwóch nowych pracowni dla najmłodszych uczniów. Podziękowania zostały też skierowane w stronę nauczycieli, którzy nie tylko otoczyli maluchy ciepłem, cierpliwością i uśmiechem w ich pierwszych dniach pobytu w szkole, ale także przygotowali je do tak ważnego dnia, jakim w życiu młodego człowieka jest jego pierwsze szkolne ślubowanie.
Ten niezwykły dzień, iście dworska uroczystość w sali gimnastycznej uświetniona obecnością wielu gości na pewno zapadnie w pamięć wszystkich głównych bohaterów – pierwszoklasistów i ich najbliższych.
Po ślubowaniu zaproszeni goście oraz gospodarze placówki przeszli na I piętro, na którym mieści się nowa pracownia komputerowa sfinansowana ze środków Budżetu Partycypacyjnego. Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – pani Grażyna Orzechowska-Mikulska dokonała uroczystego otwarcia pracowni.
7 X - dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
7 X - dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
W tym dniu stołówka jest nieczynna.
Proszę, aby dzieci korzystające tego dnia ze świetlicy
szkolnej miały ze sobą dodatkowe kanapki.
Archiwum Aktualności