• WARSZTATY PROFILAKTYCZNE W KLASIE VIIc

• Warsztaty profilaktyczne 7c

W piątek 18 lutego klasa 7c wzięła udział w warsztatach profilaktycznych realizowanych przez Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa-Wola. Zajęcia dotyczyły problemu występowania depresji u młodzieży.

W pierwszej części zajęć wypełnialiśmy anonimową ankietę, dotyczącą zdrowia psychicznego, a później każdy miał możliwość podzielić się swoim zdaniem na ten temat. W dalszej części zajęć obejrzeliśmy film związany z depresją u nastolatków oraz porozmawialiśmy o objawach depresji.

Na końcu zajęć każdy uczeń w przypadku wątpliwości lub w celu uzyskania bliższych informacji miał możliwość anonimowo zadać pytanie i uzyskać na nie odpowiedź. Mogliśmy również podzielić się swoimi odczuciami związanymi z zajęciami.

Warsztaty, w których uczestniczyliśmy, były bardzo ciekawe i przeprowadzone w profesjonalny sposób. Podczas nich mogliśmy się dowiedzieć, jakie niepokojące sygnały w obszarze zdrowia psychicznego powinny zwrócić naszą uwagę oraz gdzie i u kogo możemy szukać pomocy w razie problemu. Polecamy uczestnictwo w takich zajęciach.

Uczniowie klasy VII c

• POZNAJEMY NANGIJALĘ - JĘZYK POLSKI W KLASIE IV a

• Uczniowie klasy IVa - Wiktor Świerczewski, Miron Ostrowski oraz Szymon Gogół na podstawie lektury Astrid Lindgren "Bracia Lwie Serce" stworzyli przepiękne makiety-plany magicznej krainy Nangijali. Dzięki ich pracy dużo łatwiej  dzieciom wyobrazić sobie miejsca niesamowtych przygód Karola i Jonatana.

• DODATKOWE ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE

• Szanowni Państwo,

w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 lutego 2022r. w szkołach będą mogły być realizowane zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. Wsparcie będzie obejmowało organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.O zakwalifikowaniu danego ucznia na ww. zajęcia oraz terminie ich rozpoczęcia zostaną poinformowani rodzice.

• Ogłoszenie sekretariatu

• W związku z remontem sekretariatu od dnia 03.02.2-22 r. do 11.02.2022 r. telefon w sekretariacie jest nieczynny, prosimy bezpośrednio wybierać nr telefonu do:

Dyrektora -  103,

Wicedyrektora Szkoły – 110,

Kierownika gospodarczego – 101.

Za utrudnienia  przepraszamy.

• BAL KARNAWAŁOWY W KLASACH 0-3

•   W dniu 26 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy w klasach 0-3. Wszystkie dzieci pięknie i kolorowo się poprzebierały. W hucznej zabawie wzieły udział Pani Joanna Wodzińska dyrektor - Królowa Elfów oraz Pani Dorota Kaczmarczyk wicedyrektor.

Pamiętając o pandemii Covid-19 wszystkie klasy bawiły się osobno, przestrzegając zasad reżimu sanitarnego.