Nasze media społecznościowe
Z życia naszej szkoły
ZDROWE ŻYWIENIE NA LEKCJACH WF :)
5Lekcje Wychowania Fizycznego to nie tylko aktywność fizyczna, ale także nauka o właściwym odżywianiu i umiejętności dobierania produktów składających się na zdrowy posiłek.Celem lekcji wf było zapoznanie uczniów z odpowiednim odżywianiem. Uczniowie klasy 4a i 7b bardzo zaangażowali się w ten temat. Wynikiem działań było samodzielne przygotowanie posiłków, które zostały uwiecznione na zdjęciach. Bardzo smakowicie to wygląda, prawda?:)
NIEZWYKŁE PODRÓŻE W CZASIE PANDEMII - KLASY VI b i VI c
Niezwykłe podróże w czasie pandemii
Dzięki uczniom klas VI b i VI c, którzy zdecydowali się po omówieniu lektur na wykonanie dodatkowej pracy, ich koledzy mogli odwiedzić odległą Wyspę Księcia Edwarda i równie odległą Australię. Szóstoklasiści stanęli na wysokości zadania, przygotowując ciekawe prezentacje i pięknie opowiadając o miejscach, które poznali. Wyszukali wiele ciekawostek, sprostowali nieporozumienia. Zapraszamy na te niezwykłe wycieczki.
WARSZTATY TWÓRCZE W ZERÓWCE.
6W dniu 9.12.2020 roku w "0" odbyły się warsztaty twórcze pt. "Stroiki Bożonarodzeniowe".
PROGRAM ZDROWOTNY DLA DZIECI Z OTYŁOŚCIĄ
Zachęcamy Państwa do udziału w projekcie adresowanym do uczniów klas I-VI związanych z przeciwdziałaniem otyłości, w którym bierze udział nasza szkoła. Chcemy zachęcić dzieci, aby bardziej dbały o swoje zdrowie, zastanawiały się, co jedzą oraz aktywnie spędzały czas wolny, ponieważ jak to mówi znane przysłowie: W zdrowym ciele, zdrowy duch!Polskie dzieci w wieku szkolnym od kilku lat należą do najszybciej tyjących w Europie. W latach 70. z nadmierną masą ciała zmagało się mniej niż 10 proc. polskich uczniów. Liczba otyłych dzieci (powyżej 5 roku życia) i młodzieży wzrosła od 1975 r. z 11 milionów do 124 milionów w 2016 r. Dodatkowe 213 milionów miało nadwagę.Dzisiaj nadwagę ma co piąty uczeń szkoły podstawowej, a co 14. zmaga się z otyłością.Często to, w jaki sposób jedzą dzieci, nie jest zgodne z zasadami prawidłowego żywienia - alarmują już od kilku lat eksperci Instytutu Żywności i
DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA - RZECZNIKA PRAW DZIECKA
Dzieci oraz dorośli każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych – nie zawsze jednak tę pomoc otrzymując. Z uwagi na powyższe, przez wzgląd na troskę o dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmias
KALENDARZE ADWENTOWE - TECHNIKA ZDALNIE W KLASACH IV I VI
12Zbliżamy się do Świąt na, które każde dziecko czeka ,dlatego w okresie przedświątecznym na lekcjach techniki uczniowie klas IV i VI wykonały kalendarze adwentowe które mogą być kreatywną inspiracją dla wszystkich, którzy jeszcze nigdy nie wykonali go własnoręcznie .Uczniowie jak widać włożyli w ich zrobienie dużo pracy.
KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA KOMBATANTÓW OD UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 63
Uczniowie naszej szkoły zaprojektowali i wykonali piękne kartki świąteczne dla kombatantów. A oto efekty ich pracy:
TECHNIKA ZDALNIE - PRACE UCZNIÓW Z KLASY VI :)
9Makrama – Znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii, na listopadowych zajęciach techniki uczniowie zgłębiali jej tajniki, poznając trzy podstawowe sploty i tworząc coś więcej. Oto kilka prac uczniów z klas VI.
NASZA SZKOŁA
UWAGA: usługa dostępna jest w godzinach:
poniedziałek-piątek 7.00-18.00
1. Film informacyjny w Polskim Języku Migowym (PJM) z informacją dla klientów, jak skorzystać z usługi