• PROJEKTY I INNOWACJE

• KLASA W FORMIE - FORMA W KLASIE

Program promocji zdrowia - ,,Klasa w formie – forma z klasą”

1. Adresaci: uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego w Warszawie.

2. Autorzy innowacji:

Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawy

Partner w realizacji programu: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa Wola – Śródmieście.

3. Miejsce realizacji: Szkoła Podstawowa Nr 63 im. Zawiszy Czarnego w Warszawie przy ulicy Płockiej 30.

4. Czas trwania: rok szkolny 2023/2024.

CEL PROGRAMU

Zwiększenie wiedzy o zasadach zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej oraz zwiększenie prawidłowych nawyków żywieniowych i poziomu aktywności fizycznej wśród dzieci.

ZAKRES DZIAŁAŃ

Spotkania z zakresu edukacji zdrowotnej dotyczące zasad zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia skierowane do dzieci i rodziców/opiekunów. W trakcie zajęć uczestnicy zgłębią swoją wiedzę m.in. o sposób wyliczenia BMI (Body Mass Index) – wskaźnik masy ciała.

Spotkania grupowe z edukatorami ds. żywienia i innymi specjalistami dla dzieci i ich rodziców/opiekunów, podczas których zostaną przeprowadzone m.in. warsztaty kulinarne. Spotkania grupowe ze specjalistami ruchu dla dzieci – aktywność fizyczna w grupie. Różnorodność zajęć zachęci dzieci do aktywności i uprawiania sportów.