• O SZKOLE

• Dążymy do tego, by każdy uczeń naszej szkoły był otwarty na świat i ludzi, stawał się coraz bardziej samodzielny i odpowiedzialny, potrafił współpracować w zespole.

W naszej szkole stosowane są nowoczesne metody, bazujące na aktywności ucznia. Dzieci stopniowo poznają coraz szersze kręgi z otaczającego je świata. Proces dydaktyczny    uwzględnia indywidualne możliwości, potrzeby i zainteresowania uczniów. W klasach młodszych realizowany jest ogólnopolski projekt „Szachy w szkole”, wszystkie dzieci od kilku lat pracują w ramach projektu „Wiem, co jem”, a grupa uczniów z klas starszych bierze w tym roku udział w międzynarodowym projekcie eTwinning.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielu konkursach, zawodach sportowych, zdobywają nagrody i wyróżnienia. Na terenie szkoły odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty muzyczne, programy teatralne (także przygotowane przez dzieci). Uczniowie często uczestniczą w lekcjach w terenie, chodządo teatrów, muzeów, kin.

W naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo każdego dziecka, uczymy tolerancji, szacunku dla innych, także osób starszych. Współpracujemy z Domem Opieki Społecznej przy ul. Syreny. Uczniowie prezentują w nim programy artystyczne, uczestniczą wraz z pensjonariuszami w zajęciach plastycznych.

Zawiszacy chętnie zostają po lekcjach na dodatkowych zajęciach, sportowych, artystycznych i naukowych, podczas których mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje.