SZANOWNI PAŃSTWO,
Szczegółowe informacje na temat warsztatów dla ojców
Kliknij w link poniżej ↓↓↓
SZANOWNI PAŃSTWO,
Szczegółowe informacje na temat warsztatów dla ojców
Kliknij w link poniżej ↓↓↓
Regulamin i zasady udziału w Konkursie Fotograficznym - "Warszawskie parki jesienią"
KONKURS FOTOGRAFICZNY - WARSZAWSKIE PARKI JESIENIĄ.pdf
Akcja „Sprzątanie Świata”
Tegoroczna edycja „Sprzątanie Świata – Polska” przebiegała pod hasłem „myślę, więc nie śmiecę” w dniach 17 – 19 września 2021 r. Nasza szkoła włączyła się w te działania.
Teren wokół szkoły sprzątały niektóre klasy. Na zajęciach odbyły się też pogadanki na tematy związane z ochroną środowiska. Trzeba przyznać, że świadomość niektórych naszych uczniów co do problemów i potrzeb środowiska jest bardzo duża i nawet nas dorosłych pozytywnie zaskakuje. Szczególnie należy wyróżnić wypowiedzi niektórych uczniów z klasy 7 c i 6a. Mając takich świadomych uczniów z nadzieją możemy patrzeć w przyszłość.
Na tablicy została wykonana dekoracja na temat Akcji. Do następnego roku.
Śladami bohaterów Kamieni na szaniec
16 września uczniowie klasy VII c wybrali się na wycieczkę po Warszawie, której celem było odwiedzenie miejsc związanych z życiem i konspiracyjną działalnością bohaterów książki A. Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.
Na trasie spaceru znalazły się:
- Liceum im. Stefana Batorego, do którego uczęszczali Alek, Rudy i Zośka.
- Mauzoleum Walki i Męczeństwa – miejsce, gdzie podczas II wojny światowej mieściła się siedziba Gestapo.
- Pomnik Powstania Warszawskiego – bohaterowie książki nie brali w nim udziału, gdyż wszyscy zginęli w 1943 r., ale na ich cześć utworzono toczący boje w stolicy Batalion Zośka, a w nim kompanię Rudy i pluton Alek.
- Arsenał – miejsce, przy którym przeprowadzono jedną z najsłynniejszych akcji odbicia więźniów.
- kwatera Batalionu Zośka na Wojskowych Powązkach, gdzie pochowani są bohaterowie książki.
Przewodnik w przystępny sposób przedstawił losy trójki przyjaciół, opowiedział o ich życiu i działalności w czasie II wojny światowej. Siódmoklasiści zdobyli wiele cennych informacji, które pozwolą lepiej zrozumieć książkę. Mimo zmęczenia długą wycieczką wrócili do szkoły zadowoleni.
Proszę Państwa,
zapraszamy do wspólnego udziału w II Ogólnopolskim Tygodniu Szczęścia w Szkole, który w tym roku obchodzimy w dniach 20-26 września. Pamiętajmy, że wszyscy tworzymy szkolny klimat .
„Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami.”
Jeremias Gotthelm
#tydzienszczesciawszkole @happinessatschool
8.09.2021r.
Już w pierwszym tygodniu nauki wybraliśmy się na wycieczkę do Lasku na Kole. Ten niewielki lasek, mający około 42 hektarów, przeszliśmy naliczając niecałe 20 tysięcy kroków (na telefonach i zegarkach:)). Podczas spaceru dowiedzieliśmy się nieco o tym parkowo-leśnym obiekcie. Zgłębiliśmy przede wszystkim florę i faunę, przy okazji poznaliśmy jego historię. Istnieje kilka kontrowersji co do historii związanej z laskiem z czasów II wojny światowej. Przedmiotem sporu są ruiny u wylotu ulicy Dahlberga. Według Romana Pujdaka są to pozostałości po urządzeniach natryskowych obiektu półkolonijnego Stołecznego Komitetu Pomocy Dzieciom i Młodzieży, natomiast wg Marii Trzcińskiej, ruiny to ślad po obozie jenieckim z 1939 roku i KL Warscha (wersja mimo wszystko mniej prawdopodobna). Z całą pewnością tereny te wykorzystywany były w czasie II światowej przez harcerzy i żołnierzy podziemia do ćwiczeń i spotkań.
Podczas przemierzania Lasku wzdłuż i wszerz, znaleźliśmy też czas oraz miejsca, gdzie można odpocząć, zrelaksować się, pobawić, zjeść drugie śniadanie i przy okazji porozmawiać. Co uczyniliśmy:D
Lasek na Kole to zielony teren niedaleko szkoły, polecamy!
Ala i Wiktoria kl. VIIIA
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Szanowni Państwo,
zachęcamy do zapoznania się z apelem Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyi w sprawie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia.
PROSZĘ KLIKNĄĆ W LINKI PONIŻEJ↓↓↓
List Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Rodzicow.pdf
List Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Uczniow.pdf
W ramach akcji "Narodowe Czytanie" Pani Joanna Wodzińska, dyrektor szkoły oraz Pani Dorota Kaczmarczyk, wicedyrektor szkoły, czytały książkę Joanny Papuzińskiej pt. "Asiunia". Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali treści lektury, a następnie żywo dzielili się swoimi wrażeniami.
Szanowni Państwo,
zachęcamy do zapoznania się z listem Prezydenta Warszawy skierowany do Dyrektorów, Nauczycieli oraz Rodziców. Dodatkowe informacje znajdziecie Państwo na stronie Biura Edukacji https://edukacja.um.warszawa.pl/
LIST PREZYDENTA PANA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO- KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ↓↓↓
Szanowni Państwo,
prosimy o zapoznanie się z treścią listu Pana Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.
LIST MINISTRA EDUKACJI I NAUKI↓↓↓
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 września 2021r.
godz. 8.00 – klasy II i III
godz. 9.00 – klasy IV, V i VI
godz. 10.00 – klasy VII i VIII
godz. 11.00 – klasy „0” i I
Szanowni Państwo,
Ze względu na sytuację pandemiczną oraz obowiązujące obostrzenia w rozpoczęciu roku szkolnego uczniom klas „0” – II może towarzyszyć jeden rodzic/opiekun.
Na terenie szkoły uczniowie oraz ich opiekunowie i pracownicy szkoły zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką.
Dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy :)
KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ↓↓↓
Szanowni Rodzice,
początek roku szkolnego budzi wiele pytań i niepokojów związanych z zapowiadaną czwartą falą epidemii. Zgodnie z wytycznymi MEiN oraz GIS na nowy rok szkolny 2021/2022, które w dalszym ciągu pozostaja zaostrzone, a także perspektywa nauczania zdalnego zachęcamy do zaszczepienia uczniów w wieku 12-18 lat. Tylko w taki sposób mozna uchronić dzieci oraz inne osoby przed zachorowaniem na COVID-19.
Więcej informacji uzyskacie Państwo na stonie: http://www.warszawaszczepi.pl oraz http://www.gov.pl/web/szczepimysie i w liście Ministra Zdrowia List_MZ.pdf
Dokumenty do pobrania↓↓↓
PONIŻEJ PLIK DO POBRANIA Z PROCEDURAMI FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII COVID-19
PROCEDURY COVID-19 FUNKCJONOWANIE SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII
Od dnia 1 września 2021 roku szkoła funkcjonuje w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i GIS.
Akcja „ Lato w Mieście 2021”
W naszej szkole w dniach 9 – 31. 08. 2021 r. odbywa się akcja „ Lato w Mieście”. Dbamy o to, żeby nasi uczestnicy akcji spędzali czas bezpiecznie i przyjemnie. Basen, muzea, różnorodne warsztaty, CNK, ZOO, sale zabaw, to tylko niektóre przyjemności. Naszym dzieciom i młodzieży życzymy miłej i bezpiecznej zabawy!!!!.
W dniu 2 sierpnia 2021 roku odbyła się uroczystość patriotyczna pt.: "Piosenka dla Małego Powstańca".
Gościem była Pani Zofia Czekalska o pseudonimie "Sosenka", która walczyła, opatrywała rannych i pomagala chorym ludziom w Powstaniu Warszawskim.
Nasza szkoła również uczestniczyla w tym wzniosłym wydarzeniu.
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,
chciałbym/chciałabym zaprosić Państwa do udziału w akcji szczepienia w szkołach z jednoczesną nadzieją na jak największe uczestnictwo Państwa i Państwa dzieci. W okresie pandemii wszyscy doświadczyliśmy zamknięcia w domach, izolacji oraz nauki zdalnej. W walce z tak inwazyjnym wirusem jedynym dostępnym narzędziem jakie mamy są szczepienia. Przed nami nowy rok szkolny i ryzyko ponownej traumy związanej lockdownem. Dlatego, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie w porozumieniu z Zarządem Dzielnicy Wola
stworzy 10 mobilnych punktów szczepień w szkołach na Woli.
Szczepienia odbywać się będą szczepionką firmy Pfizer/Biontech - szczepionka 2 dawkowa - jedyna zatwierdzona do szczepienia dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia o największym profilu bezpieczeństwa oraz mająca najwyższe wartości skuteczności (ok 95% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem alfa tzw. wariantem brytyjskim oraz ok 87% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem delta tzw. indyjskim (aktualnie dominującym).
Mobilne punkty szczepień w szkołach będą zabezpieczone przez zespoły medyczne (w skład którego wchodzi lekarz - kwalifikujący do szczepienia, pielęgniarka - wykonująca iniekcje oraz ratownik medyczny pomagający państwu w razie jakiś pytań czy wątpliwości). Punkt będzie całkowicie zabezpieczony od strony medycznej oraz merytorycznej.
Szczepienia odbędą się 27 lub 28 sierpnia br. (termin do wyboru). Po drugiej dawce, która będzie miała miejsce w tym samym punkcie szczepień, otrzymacie Państwo Unijny Certyfikat Covid.
Wszystkich zainteresowanych uprzejmie proszę o wypełnienie załączonej deklaracji o chęci szczepienia przeciw Covid-19 i przesłanie jej do końca lipca br. za pośrednictwem Librusa lub na adres mailowy szkoły:................
O dalszych krokach akcji szczepionkowej, w tym miejscu, gdzie konkretnie będziecie Państwo szczepieni, zostaniecie poinformowaniu w następnym komunikacie.
Serdecznie zapraszam Państwa oraz Państwa dzieci do mobilnych punktów szczepień w szkołach.
Mam nadzieję, iż wspólnymi siłami uda nam uniknąć nauki zdalnej w przyszłym roku szkolnym.
PLIKI DO POBRANIA PONIŻEJ ↓↓↓
KWESTIONARIUSZ WSTĘPNEGO WYWIADU PRZED SZCZEPIENIEM COVID-19.pdf
DEKLARCJA O CHĘCI SZCZEPIENIA COVID-19.pdf
W dniu 25 czerwca 2021 roku mury naszej szkoły opuścili uczniowie klas ósmych.
"Ktoś, kiedyś, gdzieś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, a pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy."
Absolwenci zakończyli jeden etap, a teraz udają się zdobywać nowe stopnie wiedzy oraz poszukiwać własnej ścieżki życiowej.
Kochani, życzymy Wam samych sukcesów, żebyście zrealizowali swoje marzenia i ambicje. Zdobywajcie świat!
Dyrekcja, Wychowawcy i Rada Pedagogiczna
Uczniowie klasy 8b ostatni w szkole podstawowej Dzień Dziecka spędzili w Parku Szymańskiego. Pogoda i humory dopisały. Okazało się, że nawet zwykła fontanna może wywołać wiele emocji :) Dziewczyny rozsiadły się na kocyku, chłopcy grali w piłkę. Pani Monika też trochę pograła. Przed paru laty, kiedy obecni ósmoklasiści byli w klasie czwartej, podczas wyprawy do Powsina uczniowie postawili przed swoją nauczycielką wyzwanie - ma trafić w prawy słupek bramki. Nie tylko trafiła, ale nawet strzeliła gola. Teraz pozostaną wspomnienia...
Powered by aSc EduPage