Tak świętowali ten dzień uczniowie z klasy VI c. Chłopcy spisali się na medal i dziewczynki otrzymały takie oto piękne bukiety i coś słodkiego.
Brawo chłopcy!
Tak świętowali ten dzień uczniowie z klasy VI c. Chłopcy spisali się na medal i dziewczynki otrzymały takie oto piękne bukiety i coś słodkiego.
Brawo chłopcy!
KLUB „RODZINA NA 102”
zaprasza na
warsztaty na temat ojcostwa
Jeżeli bycie tatą to dla Ciebie ważne wyzwanie …
Chcesz w roli ojca czuć się pewniej i spokojniej …
Zależy Ci na nawiązaniu/utrzymaniu dobrej relacji ze swoim dzieckiem …
to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w warsztatach
"BYĆ OJCEM"
O czym będziemy rozmawiać na zajęciach:
Co to znaczy - „dobra relacja”?
Przekonania na temat ojcostwa i co z nich wynika;
Relacje z matką dziecka - w jaki sposób wpływają na ojcowską relację z dzieckiem;
Potrzeby Twoje i Twojego dziecka;
Rozwijanie umiejętności komunikowania się z dzieckiem;
O co chodzi z tym ojcowskim autorytetem?
Uczucia - jak sobie z nimi radzić, jak wspierać dziecko w ich wyrażaniu;
Sukcesy - dziecka i ojca – wspólna praca!
Cykl 8 dwugodzinnych BEZPŁATNYCH spotkań w czwartki
Termin realizacji : 11.04-30.05. 2019r. godz. 17.00-19.00 MIEJSCE: DZIAŁ WSPARCIA I POMOCY RODZINIE OPS WOLA
ADRES: Al. Solidarności 102 - Klub „Rodzina na 102”
Na czym polega warsztat?
Warsztat ma charakter zamkniętej grupy spotkaniowej, zapraszamy na 8 spotkań w grupie ojców. Spotkania prowadzone będą przez dwóch psychologów.
Forma warsztatu to dyskusje przeplatane ćwiczeniami, doświadczeniami proponowanymi przez prowadzących, w których udział umożliwia inne spojrzenie na samego siebie i swój sposób myślenia oraz funkcjonowania.
TELEFONICZNE ZAPISY NA WARSZTATY: TEL. (22) 427 63 76; 723 247 794
Klub powstał w ramach programu promowania świadomego i aktywnego rodzicielstwa w Dziale Wsparcia i Pomocy Rodzinie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy
Warsztaty dla ojcow 2019 . doc
Klasa 3a wybrała się z wizytą do jednej z warszawskich piekarni. Dzieci wzięły udział w ciekawych warsztatach, które przybliżyły im wiedzę na temat pracy piekarza i cukiernika. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. "Od ziarenka do bochenka". Zobaczyli linię produkcyjną w piekarni. Spróbowali swoich umiejętnosci podczas wypiekania drożdżowych bułeczek i pizzy. Mogli także degustować wiele rodzajów przepysznego, cieplutkiego pieczywa.
27 lutego 2019 r. klasa 3a odwiedziła Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Uczniowie poznawali gry i zabawy dzieci z różnych miejsc na świecie, takie jak: "Wyścigi rybek" z Francji, "Jegi-czagi" z Korei, afrykańskie "Puene hene" czy "Norweski hokej". Do tych zabaw wykorzystuje się zabawki, które trzeba zrobić własnoręcznie i wcale nie jest to trudne. Wystarczyło dobrze wysłuchać słownej instrukcji i mieć chęci do pracy. Każda zabawa uczyła nas różnych umiejętności na przykład: cierpliwości, współpracy, rywalizacji i tolerancji. Wesoło upłynął nam czas w muzeum. A teraz mamy pomysły na to jak miło spędzać czas z kolegami i koleżankami.
W dniu 13 lutego 2019 r. klasa 3a uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Pieniądza NBP. Podczas zajęć uczniowie poznali historię płacideł i pieniędzy w Polsce i na świecie. Uczyli się rozpoznawać dawne płacidła takie jak: sól, ryż, jedwab, ziarno kakaowca, złoto, srebro, czy kamienie szlachetne. Zobaczyli ekspozycję starych monet i mogli zanurzyć się w wirtualnej fontannie złotych monet.
Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie geografii. Czas upłynął nam bardzo szybko!
Po Walentynkach czas na TŁUSTY CZWARTEK :)
To już jutro!!!
W naszej szkole 14 lutego 2019 miały miejsce walentynki <3 podczas, których poczta walentynkowa rozniosła walentynki do adresatów :)
Poniżej znajdują się zdjecia z tego wydarzenia.
A tak bawiła się młodzież na parterze:
W lutym w klasach starszych w ramach V Naukowego Festiwalu Matematycznego – Przyrodniczego odbyło się już po raz kolejny spotkanie z geografami ze Stowarzyszenia Geografów Polskich i Przyjaciół Geografii.
Nasi goście omówili położenie, klimat i życie ludzi na Islandii i w Kenii. Wykład urozmaicono zdjęciami wykonanymi przez samych geografów w czasie zwiedzania i poznawania tych terenów. Szczególne ładne były z safari, czyli wyprawy, w czasie których podziwia się i fotografuje naturalną przyrodę, a zwłaszcza świat zwierząt w ich naturalnym środowisku .Trzeba przyznać, że piękno tych krajobrazów zakłóca rzeczywistość związana z istnieniem łańcuchów pokarmowych. Nasi uczniowie dowiedzieli się także, dlaczego na tych terenach można spotkać, np. „czerwone słonie”.
W czasie spotkania można było wiele dowiedzieć się na temat pracy geografa i możliwości jego zatrudnienia.
Dziękujemy za interesujące zajęcia i liczymy na dalszą współpracę.
W piątek 15 lutego -uczniowie klas 7 A i B wraz z nauczycielka języka niemieckiego pojechali na wycieczkę do Ambasady Niemiec w Warszawie. W czasie spaceru Alejami Ujazdowskim uczniowie dowiedzieli się, że to reprezentacyjna część miasta, gdzie znajduje się wiele Ambasad. Na początku w Ambasadzie uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w prezentacji na temat Republiki Federalnej Niemiec, języka niemieckiego oraz pracy w Ambasadzie, a potem zwiedzali ogród na terernie Ambasady, Nasi uczniowie chętnie zadawali pytania a ciekawostki związane z Niemcami i językiem niemieckim na pewno zachęcą do dalszej nauki języka niemieckiego w szkole.
Dnia 24 stycznia o godzinie 15.30 w naszej szkole odbyło się uroczyste przedstawienie klas 0"a" i 0 "b" pt."Ja się wcale nie chwalę ,Ja po prostu mam talent". Uroczystość byla z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Rekrutacja do klas I:
TERMINARZ REKRUTACJI - KLASY I
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych:
ZASADY REKRUTACJI - ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
W dniu 25 stycznia 2019 roku odbył się Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2018/2019.
Podczas Apelu poruszono wiele kwestii.
Dyrekcja życzyła sukcesów jak największej liczbie Naszych Uczniów. Zwróciła również uwagę na dużą konkuręcie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych jaką będą mieli nasi tegoroczni absolwenci w związku z dwoma rocznikami kończącymi naukę w swoich dotychczasowych placówkach.
Wyróżniono uczniów ze średnią 4,75 i wyższą, których na I semestr było aż 60 wśród klas 4-8.
Zaprezentowano 9 uczniów ze 100% frekwencją.
Pochwalono ucznia klasy 8 Patryka Skopa za awans do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.
Nagrodzono uczniów za wysokie wyniki w konkursie "Biblioskoczek" tj. liczbę czytanych książek.
Wręczono nagrody uczniom za wyniki osiągnięte w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Kilometrowy Komiks".
Nagrodzono uczniów za zaangażowanie w projektach społecznych i wolontariackich.
Samorząd Uczniowski reprezentowany przez Zosię Rosińską, życzył uczniom pięknych i udanych ferii, przypomniał o zasadach bezpieczeństwa. Samorząd Uczniowski wyraził wdzięczność Nauczycielom za ich wkład i pomoc w uzyskiwanych przez uczniów sukcesach.
Fundacja „Pro Caritate” zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Historyczny – Kilometrowy Komiks. Prace laureatów utworzyły komiks upamiętniający ostatnie 100 lat istnienia Polski, wśród których są prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego. Laureatami tego konkurs zostali:
1. miejsce – Małgorzata Michalak klasa 8c
2. miejsce – Grzegorz Wiśniewski klasa 4d
3. miejsce – Igor Stańczak klasa 4b, Dominika Mielewczyk klasa 4d, Marcel Jabłoński klasa 4d, Hubert Borecki klasa 5a.
Gratulujemy laureatom!
16 stycznia 19r. uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią zorganizowali Uroczystość z okazji minionych niedawno Świąt Bożego Narodzenia oraz z okazji nadchodzących Świąt Babci i Dziadka, na którą zaprosili swoje kochane Babcie i drogich Dziadków oraz Rodziców. O godz. 17.00 na korytarzu II piętra zasiadło wielu Wspaniałych Gości – babć, dziadków rodziców, a niekiedy także cioć, wujków i rodzeństwa.
Dzieci rozpoczęły spotkanie występem, podczas którego zaprezentowały składankę wierszy i piosenek świątecznych oraz inscenizację z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasi Goście oglądali ze wzruszeniem popisy swoich dzieci i wnucząt, co chwilę nagradzając ich brawami. Po występach artystycznych dzieci uściskały swoje Babcie i Dziadków, złożyły im życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki – kolorowe mydełka glicerynowe. Następnie Pani Małgosia zaprosiła wszystkich Gości na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Był wspaniały tort śmietankowy z napisem „Dzień Babci i Dziadka” oraz wiele innych smakołyków. Jedna z Babć przyniosła też tort własnej produkcji, aby uświetnić naszą uroczystość. Potem były miłe i słodkie rozmowy wielopokoleniowe.
To było niezwykle sympatyczne integrujące spotkanie.
Szanowni Państwo,
Poniżej załączamy plik z ofertą feryjnych punktów specjalistycznych w ramach akcji "Zima w Mieście 2019"
„Magiczny Tydzień Dni Otwartych”
Drodzy Rodzice
W oparciu o doświadczenia poprzednich lat, zachęcamy Państwa do zapoznania się z przygotowaną ofertą naszej placówki
Oddziały przedszkolne w naszej szkole oferują: całodzienną opiekę, sale z wyodrębnioną częścią dydaktyczną i rekreacyjną, pełne wyżywienie, plac zabaw, sale sportową oraz zajęcia dodatkowe. W takich warunkach dzieci mają czas, by poprzez zabawę zaadaptować się w swojej przyszłej szkole i wdrożyć do nowych obowiązków.
Aby przekonać się, jak naprawdę wygląda organizacja naszej „Zerówki” zapraszamy Państwa wraz ze swoim dzieckiem na „Magiczny Tydzień Dni Otwartych”, który odbędzie się w dniach 21 - 25 stycznia 2019 r. w godzinach 8.00 – 13.00
Będą Państwo mogli:
odwiedzić naszą szkołę,
zwiedzić sale, w których odbywają się zajęcia dla najmłodszych dzieci,
sprawdzić jadłospis w stołówce szkolnej,
poczuć atmosferę nauki i zabawy.
Serdecznie zapraszamy do Naszej Szkoły
Od grudnia 2018 roku w Naszej Szkole znajduje się choinka przyozdobiona bombkami wykonanymi przez uczniów klas 4-8. Są to wyjądkowe bombki, gdyż oglądając je można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. A oto przykłady:
Powered by aSc EduPage