W piątek dn. 05 maja klasy IVa i IVc pojechały na wycieczkę do Kłodawy, aby zwiedzić kopalnię soli. Podróżowaliśmy autokarem, który wyruszył około godziny 7.20 rano i dość szybko dotarł na miejsce. Po załatwieniu formalności otrzymaliśmy hełmy ochronne i zapoznaliśmy się z naszym przewodnikiem. Z prędkością 6m/s zjechaliśmy windą na poziom 600m pod powierzchnią ziemi. Program zwiedzania obejmował prelekcję na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Najpierw zobaczyliśmy kaplicę św. Kingi patronki górników solnych a potem wędrowaliśmy korytarzami solnymi i podziwialiśmy różowe ściany oraz sklepienia. Odwiedziliśmy także grotę Drakuli oraz zatrzymaliśmy się na odpoczynek w sali koncertowej, gdzie zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę podziwiając przy tym jak doskonale roznoszą się nasze głosy. Spacer zawiłymi labiryntami solnymi trwał około 2, 5 godziny. Po zwiedzeniu kopalni udaliśmy się do sklepiku na zakup pamiątek. W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze na mały posiłek do Mac Donalda. Wycieczka była bardzo pouczająca i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Byliśmy zadowoleni, że udało nam się zwiedzić jedyną w Europie tego typu kopalnię.
WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W KŁODAWIE
Nasi uczniowie odnoszą sukces !!!
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi w Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym „Od gór do morza – polskie krajobrazy”. Konkurs obejmował wiedzę z przyrody, matematyki i j. angielskiego. Zespół w składzie Marta Orzeszek z kl. VI b, Oliwia Piotrowska z kl. VI c i Patryk Skop z kl. VI c zajął I miejsce, a dodatkowo Patryk Skop indywidualnie zajął I miejsce i otrzyma tytuł omnibusa. Dziękujemy i gratulujemy.
Akcja edukacyjna „Twoja krew, moje życie
Nasza szkoła wzięła udział w organizowanej w ramach programu polityki zdrowotnej promującej honorowe krwiodawstwo. W ramach akcji została przeprowadzona lekcja z zakresu honorowego krwiodawstwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie w czasie zajęć zobaczyli też krótki film edukacyjny i otrzymali symboliczny czerwony ołówek z napisem „Twoja krew, moje życie”. Natomiast wśród rodziców zostały rozdane ulotki na ten temat. Po zakończeniu realizacji programu przygotowano gazetkę na korytarzu I piętra. Jesteśmy przekonani, że te zajęcia zwiększyły poziom wiedzy na temat krwiodawstwa wśród uczniów oraz przyczynią się do powiększenia grona Honorowych Dawców Krwi. Pamiętajmy „Łączy nas krew, która ratuje życie”.
Zaproszenie na warsztaty dla rodziców pt.„Polska super żywność”
Spotkanie z leśnikiem
W kwietniu z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas III – V spotkali się z panią leśnik Dorotą Rybkowską. Celem spotkania było upowszechnienie wiedzy o lesie i pokazanie jak leśnicy gospodarują zasobami natury. Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób mogą korzystać ze wszystkich zasobów leśnych. Poznali organizmy żyjące w naszych lasach, a także pani leśnik przekazała szereg ciekawostek na temat tych organizmów. Lasy to wspaniałe miejsce wypoczynku, w którym możemy obserwować przyrodę, poznawać bogaty świat roślin i zwierząt.
Rowerowy Start
W ramach inauguracji kampanii rowerowej zapraszamy 22 kwietnia zarówno uczniów jak i rodziców na wspólny przejazd ulicami Warszawy. Imprezę zwieńczy piknik w Multimedialnym Parku Fontann. Piknik obfitować będzie w rozmaite atrakcje. Odbędą się pokazy i nauka jazdy na monocyklu, gry i zabawy integracyjne (m.in. gigantyczne puzzle) oraz kreatywne (tworzenie zabawek). Nie zabraknie też aktywności fizycznej. Na miejscu będzie trampolina dla dzieci oraz rower stacjonarny - prądnica (pedałując będzie można naładować urządzenie mobilne). Rowerzyści będą mogli skorzystać też z usług mobilnej stacji serwisowej i przejechać się rowerem cargo.
Harmonogram wydarzenia:
1130 - 1200 - zbiórka na Pl. Zamkowym
1200 - start przejadu ulicami Warszawy
1400 - dojazd pod Park Fontann
1700 - zakończenie pikniku
Trasa przejazdu:
Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo de Gaulle'a, Aleje Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, Rondo Waszyngtona, Aleja Zieleniecka, Targowa, Aleja Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, Plac Bankowy, Leszno, Okopowa, Stawki, Muranowska, Konwiktorska, Sanguszki, Rybaki
Na czas przejazdu ulice będą zamykane, więc nie odbywa się on w normalnym ruchu ulicznym.
Wycieczka I a do Teatru Narodowego
27 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy I a mieli okazję odbyć bardzo ciekawą wycieczkę do Teatru Narodowego. Była to lekcja teatralna połączona ze zwiedzaniem Teatru od kulis. Byliśmy na widowni, na scenie, widzieliśmy pomieszczenia, gdzie przechowywane są elementy scenografii i dowiedzieliśmy się w jaki sposób wjeżdżają one na scenę. Widzieliśmy miejsce, gdzie pracuje sufler, dźwiękowcy, operatorzy świateł. Byliśmy też w modelarni, gdzie wykonuje się różne elementy dekoracji teatralnych, w szwalni, gdzie krawcy i krawcowe szyją stroje dla aktorów do różnych przedstawień, a także u szewca, który wykonuje buty dla postaci teatralnych. Przeszliśmy też podziemnym przejściem pod ul. Wierzbową do drugiej części Teatru Narodowego. Podczas lekcji poznaliśmy nazwy różnych zawodów związanych z teatrem oraz wiele nowych słów. Czy wiecie, co to są kulisy, rampa, zapadnia albo foyer ( czytaj fuaję) ? My już wiemy! Foyer to taka sala, lub pomieszczenie przy widowni teatralnej, gdzie gromadzi się publiczność podczas przerw w przedstawieniu czyli antraktów. Po Teatrze Narodowym oprowadzała nas pani przewodnik Ewelina Czarnocka oraz tata naszej koleżanki – aktor Teatru Narodowego pan Arkadiusz Janiczek. Dziękujemy za taką niesamowitą okazję poznania Teatru i za niezapomniane wrażenia!
"Mali odkrywcy Torunia" - wycieczka kl.2c
20 kwietnia my, uczniowie kl.2c udaliśmy się na swoją pierwszą dwudniową wycieczkę. Celem naszej podróży było poznawanie tajemnic miasta Toruń. To był niezapomniany czas! Podziwialiśmy Stare Miasto i odkrywaliśmy jego największe zabytki, samodzielnie wyrabialiśmy pierniki,odwiedziliśmy Młyn Wiedzy, Planetarium oraz Dom Legend Toruńskich. Wycieczka była znakomitą okazją do nauki samodzielności, odpowiedzialności,współpracy i przyjaźni. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wspaniałego wyjazdu!
Siedzi wilk Barnaba w sklepie ;)
Ze Strażą Miejską Bezpiecznie
W dniu 20 kwietnia dwie uczennice klasy 5a Patrycja Lewandowska i Martyna Brzeźkiewicz uczestniczyły w uroczystym zakończeniu IV edycji konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie“ w Teatrze Kamienica przy Al. Solidarności. Uczennice otrzymały dyplomy i cenne nagrody za udział w konkursie.
Gratulujemy!
Zajęcia profilaktyczne w klasie IIIA
Tuż przed świętami mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez fundację "Małymi krokami". Uczniowie mogli poczuć się tak jak osoby niewidome za pomocą specjalnych okularów. Rozmawialiśmy o niepełnosprawności fizycznej i umysłowej, a jednocześnie o zdolnościach i umiejętnościach tych osób. Uświadomiło nam to, że żadna niepełnosprawność nie czyni nas gorszymi, a wręcz przeciwnie czyni nas wyjątkowymi.
SPERSONALIZOWANA WARSZAWSKA KARTA MIEJSKA DLA UCZNIÓW
Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z poniższymi załącznikami, wypełnienie wniosków i przekazanie do wychowawców do 7 kwietnia.
Wniosek o wydanie spersonalizowanej warszawskiej karty miejskiej
Warsztaty detektywistyczno - czytelniczez wydawnictwem Zakamarki
W naszej szkole 19.04 i 20.04 odbyły się zajęcia poświęcone serii książek o młodych detektywach. Uczniowie poznawali głównych bohaterów. Lasse i Maja do tej pory odkryli już ponad 20 różnych tajemnic. Zachęceni do ich poznawania po zajęciach udaliśmy się na zakupy i do biblioteki.
Zapraszamy do lektury.
Klasa IIIa w Tele Pizzy
Jak sprawić dzieciom radość? To bardzo proste, wystarczy trochę drożdżowego ciasta, sos pomidorowy oraz kilka dodatków do pizzy. Uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Tele Pizzy przy ul. Sokołowskiej. Mieli okazję samodzielnie skomponować własną pizze. Śmiechu i radości było wiele.
Wycieczka klasy 5b
Dnia 7 kwietnia klasa 5a uczestniczyła w lekcji rowerowej w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Sołtyka 8/10. Uczniowie dzięki temu, że byli całą grupą, lepiej przyswoili sobie zasady jazdy na rowerze po ulicach, ponieważ uczyli się poprzez działanie w terenie. Przygotowywali się do ewentualnego zdawania egzaminu na kartę rowerową. Trzeba dodać, że lekcje w Miasteczku Ruchu Drogowego są bezpłatne, a uczniowie z wyjścia byli bardzo zadowoleni.
Anioły ze szkoły
Wraz z początkiem kwietnia uczniowie należący do Stowarzyszenia "Anioły ze szkoły" pod kierunkiem pani Pauliny Mioduszewskiej i pani Emilii Sztolsztajner zorganizowali kiermasz słodkości połączony z loterią fantową. Przyświecał nam szczytny cel, ponieważ pieniądze ze sprzedaży słodkości zostały przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Pozyskane fundusze z loterii zostały przekazane Straży dla Zwierząt. Podobnie jak w ubiegłym roku, nasze stoisku słodkości cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a dzieci i ich rodzice okazali wielkie serce. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbiórkach. Łącznie przekazaliśmy 1450 złotych. Jest to ogromne wsparcie dla zwierząt porzuconych, chorych i potrzebujących.
Z wizytą w Telepizzy
3 kwietnia, w ramach akcji "Tajniak" trwającej w klasie IV b od grudnia, uczniowie tej klasy mieli okazję odwiedzić Telepizzę, by sprawdzić się w roli kuchmistrzów. Wywiązali się z niej znakomicie, a samodzielnie przyrządzone pizze wszystkim smakowały. Była świetna zabawa, a czwartoklasiści już pracują na kolejną nagrodę.
Archiwum Aktualności