Nasze media społecznościowe
Z życia naszej szkoły
Wizyta klasy III A w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Dnia 10 marca br., klasa III A wybrała się na wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Celem wycieczki były warsztaty muzealne ,,Co robi wiewiórka w synagodze? – o żydowskich bajkach i synagodze z Gwoźdźca.” O tym, co robi wiewiórka w synagodze, dzieci dowiedziały się odwiedzając osiemnastowieczne miasteczko odtworzone w muzeum. Uczniowie poznali funkcje, jakie pełnił w nim targ, karczma, kościół i synagoga. Wiewiórka i inne zwierzęta pojawiły się też w bajce Singera, którą uczniowie poznali w czasie zajęć. Na koniec zajęć uczennice i uczniowie, z pomocą pani edukator, wykonali przypinki ze swoimi znakami zodiaku. Po skończonych warsztatach, dzieci miały możliwość zabawy w sali ,,U króla Maciusia”. To duża, otwarta przestrzeń w Muzeum POLIN z mnóstwem kolorowych puf, poduszek, krzeseł w kształcie koników, kredek, książek i zabawek.
Projekt klasy III A ,,KorespondujeMY” – aktualności
Tuż po feriach zimowych, uczniowie klasy III A wysłali listy do koleżanek i kolegów z zaprzyjaźnionej klasy III F z Ostrołęki. Wpadliśmy na pomysł, że do każdego listu dołączymy zakładki do książek. Nasi uczniowie bardzo postarali się tworząc je, gdyż powstały piękne zakładki. Uczniowie z Ostrołęki byli zaskoczeni naszym upominkiem, sprawił on im wiele radości.
Lekcja multimedialna klasy 1d i 3a
W środę 9 marca uczniowie z klas 1d oraz 3a mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji. W czasie łączenia online z Polską Stacją Antarktyczną im. Arctowskiego dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu jednych z najbardziej sympatycznych zwierząt, czyli pingwinów. Uczestnicy zapoznali się ze zwyczajami tych stworzeń, dowiedzieli się, jakie gatunki odwiedzają polskich badaczy oraz czemu widok pingwiniska w marcu jest smutny. Wśród wielu pytań, jakie w czasie wydarzenia mogli zadawać uczniowie, były zarówno te dotyczące tych uroczych czarno-białych stworzeń, jak i takie, które dotyczyły innych zimnolubnych zwierząt. Dzieci były również ciekawe jak wygląda życie i praca badaczy. Mamy nadzieję, że lekcja była ciekawym uzupełnieniem wiadomości zdobytych w czasie czytania i omawiania lektur.
Warszawska Syrenka - konkurs recytatorski
16 lutego w naszej szkole odbyły sie eliminacje do konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 24 uczniów. Komisja w składzie Joanna Kozłowska, Agnieszka Drabik, Paulina Szalast - wyłoniła zwycięzców. Zostali nimi:
Grzegorz Brzeziński kl. Ic - wiersz pt. "Zebra" autorstwa Hanny Niewiadomskiej,
Klasa III A na spotkaniu autorskim w Bibliotece Publicznej
Dnia 8 marca 2016 roku, w Bibliotece Publicznej dla Dzieci i Młodzieży nr 25 przy ul. Żytniej 64 miało miejsce spotkanie uczniów klasy III A z Panią Jolantą Marcella – autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Pisarka czytała uczniom fragmenty swej książki ,,Wiedźmy i czarownice. Czyli oswajanie tajemnicy.” Bohaterki tej sympatycznej książki są wyjątkowe i kolorowe, jak barwne motyle. Dzieci z ogromną ciekawością i zainteresowaniem słuchały i oglądały ilustracje wiedźm, których Pani J. Marcella jest autorką. W czasie spotkania nie zabrakło czasu na zabawę. Mali czytelnicy wymyślali imię dla czarownicy, która przyjechała, a właściwie przyleciała ;) wraz z autorką. Z rozsypanki literowej układali tytuł książki, której fragmentów słuchali. Po spotkaniu była możliwość zakupu książki wraz z autografem pisarki. To inspirujące spotkanie pozostanie w naszej pamięci na długo.
Zeróweczka na tropach zwierząt w SGGW ;)
26.02.2016r wybraliśmy się do SGGW na zajęcia przyrodniczo-leśne. Zajęcia były podzielone na 3 sekcje: 1. Ornitologiczna- zadaniem sekcji, była obserwacja sikorek bogatek, które po wyciągnięciu z siatki ornitologicznej, trafiały do woreczków z delikatnego materiału i... czekały na mierzenie,
Trop w trop – ślady obecności zwierząt w lesie – lekcja przyrodnicza w klasie III A
Dnia 26 lutego, uczniowie klasy III A wybrali się do Lasku na Kole. Celem wyjścia była lekcja przyrodnicza, w której uczniowie za pomocą swoich zmysłów obserwowali ślady obecności zwierząt w lesie. Zajęcia przeprowadziła pani edukator z Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Lasów Miejskich - Warszawa.
Zajęcia w zeróweczce
Dnia 25 lutego 2016 r. dzieci z zeróweczki odwiedziła pani Gabriela Wijas, która jest pszczelarzem. Pani Gabriela na temat pszczół i produkowanego przez nie miodu posiada wiele cennych informacji. Na spotkanie przywiozła akcesoria pszczelarskie, rekwizyty, ilustracje oraz żywe okazy. Cierpliwie i wyczerpująco mówiła o tym, jak wygląda życie w ulu oraz o tym, jaka panuje w nim hierarchia. Przedstawiła zdrowotne właściwości miodu, zapoznała dzieci z budową ula, pokazała też specjalną ramkę wyjętą z jego środka i wyjaśniła, w których miejscach rodzą się z jajeczek pszczoły robotnice, a w których trutnie. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość spróbowania miodu oraz pyłku kwiatowego. Największy zachwyt wywołały żywe pszczoły, które dzieci mogły oglądać z bardzo bliska.
NASZA SZKOŁA
UWAGA: usługa dostępna jest w godzinach:
poniedziałek-piątek 7.00-18.00
1. Film informacyjny w Polskim Języku Migowym (PJM) z informacją dla klientów, jak skorzystać z usługi