AKTUALNOŚCI
3d w Teatrze Kamienica
Pierwszy gość w klasie 0a
W dniu 11.09.2017 r. pierwszy naszym gościem był Pan Marcin Wieremijewicz ze Straży Miejskiej w Warszawie. Pan Marcin opowiadał nam, jakie zagrożenia mogą nas spotkać w codziennym życiu. Zapoznał nas także z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
W DNIU 4 WRZEŚNIA 2017R.
GRAFIK SAL NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
- KLASY 0 i I o godz. 9:00 (uroczyste rozpoczęcie w sali gimnastycznej)
- KLASY II o godz. 9:00 (w klasie)
- KLASY III o godz. 10:00 (w klasie)
- KLASY IV-VII o godz. 10:45 (w klasie)
List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców
Aktualny stan wprowadzania zmian w systemie edukacji.
Petycja Szulc-Efekt
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Informacja
Szanowni Państwo,
w związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 roku nowego ustroju szkolnego miejscem realizacji obowiązku szkolnego Państwa dzieci w roku szkolnym 2017/2018 jest ośmioletnia Szkoła Podstawowa nr 63 im. Zawiszy Czarnego w Warszawie, ul. Płocka 30.
Rowerowy Maj - finał
Są już długo oczekiwane wyniki kampanii Rowerowy Maj. Ostatecznie nasza szkoła uplasowała się na 15 miejscu w Warszawie. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.
Na nagrody indywidualne i nagrodę dla najlepszej klasy jeszcze czekamy.
W okresie wakacji każdy młody uczestnik, który brał udział w tegorocznej edycji akcji Rowerowy Maj i posiada w dzienniczku minimum 10 naklejek, jest uprawniony do jednorazowego odbioru biletu dla siebie oraz dorosłego opiekuna na każdy mecz rozgrywanych w okresie wakacyjnym (15 lipca – 3 września) na stadionie Legii, w ramach rozgrywek LOTTO Ekstraklasa 2017/2018.
W celu odbioru biletów, uczestnik powinien zgłosić się najpóźniej do dwóch dni przed meczem do kas biletowych lub Punktu Obsługi Kibica razem z dzienniczkiem z naklejkami.Liczba miejsc na każdy mecz jest ograniczona i wynosi 50 podwójnych wejściówek na trybunę rodzinną. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Sprzedaż biletów na nowy sezon rozpocznie się na około dwa tygodnie przed pierwszym meczem, czyli w okolicy 10 lipca. Zachęcamy do śledzenia oficjalnej strony klubu legia.com, gdzie zostanie umieszczona informacja o rozpoczęciu sprzedaży.
Bilety można wymieniać w:
- Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Łazienkowskiej 3 pon. – pt.: 11:00-19:00; sob.: 10:00 -17:00; nd.: 10:00-16:00;
- na wyspie Legii w M1 Marki przy ul. Józefa Piłsudskiego 1 pon. – pt.: 15:00-20:00; sob. – nd.: 11:00 -19:00
Wycieczka do Parku Adrenaliny
8 czerwca klasy IV b i V b wybrały się na wycieczkę do Parku Adrenaliny w Runowie koło Piaseczna. Po przybyciu na miejsce uczniowie przebrali się w mundury i podzieleni na cztery drużyny rozpoczęli niezwykłą sportową i trochę wojskową przygodę. Dwie grupy rywalizowały ze sobą na torze przeszkód, dwie inne grały w paintball. Potem następowała zmiana. Osoby, które akurat nie uczestniczyły w żadnej z tych zabaw, miały okazję rozegrać mecz w piłkę nożną (tradycyjnie lub na specjalnie przygotowanym placu przypominającym grę w piłkarzyki, tyle że w tym przypadku piłkarzykami byli sami zawodnicy przyczepieni taśmą do ogromnych bali) lub bawić się na różnym sprzęcie sportowym. Na koniec zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie mogli się posilić kiełbaską upieczoną nad ogniskiem. To był udany dzień, niektórzy planują powrót w to miejsce z rodzicami.
Spotkanie z Rodzicami uczniów przyjętych do klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych.
Kolejne spotkanie dla Rodziców uczniów przyjętych do naszej szkoły odbędzie się 6 czerwca o godzinie 17:30 na korytarzu drugiego piętra.
"Ten obcy" w klasach VI b i VI c
Uczniowie klas VI b i VI c, omawiając lekturę "Ten obcy", doszli do wniosku, że problemy ukazane w tej powieści są aktualne i dziś. A przecież to zupełnie inna epoka, co udowodnili, opracowując "Gazetki znalezione na strychu". W gazetkach szóstoklasistów, które mieli zredagować tak, jakby żyli w latach 50-tych XX wieku, pojawiły się kąciki mody, porady dla pań i panów, wiadomości sportowe, nowinki motoryzacyjne, wiadomości z kraju i ze świata, wywiady (m.in. z Józefem Stalinem), ogłoszenia, reklamy, plakaty... Podczas prezentacji gazetek jedna z grup wystąpiła w strojach z epoki :) Uczniowie przedstawili (dość spontanicznie) swoją prezentację klasom młodszym i ... zrobili furorę... Zachwyceni byli i uczniowie, i wychowawczynie... A szóstoklasiści - zmęczeni, ale szczęśliwi. Po zajęciach powiedzieli, że chcieli na chwilę odpocząć w bibliotece, ale... panie poprosiły, by przedstawili swoją pracę... Była nauka i zabawa, a gazetki pozostaną do wglądu w szkolnej bibliotece.
Dzień Dziecka w 2d
W dniu 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2d udali się do Rodzinnego Centrum Rozrywki Hula – Kula. Przez pierwszą godzinę mogliśmy bawić się na wspaniałym placu zabaw. Czekały tam na nas drabinki, mostki, huśtawki, tunele, zjeżdżalnie oraz baseny z piłeczkami. Radosnym harcom nie było końca. Po godzinie mogliśmy spróbować swoich sił w grze w kręgle. Mimo, że dla wielu z nas kule okazały się trudne nawet do uniesienia to gra przyniosła nam wiele radości. Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Na koniec czekała na nas jeszcze słodka niespodzianka. To były naprawdę miłe chwile spędzone z kolegami, koleżankami i naszą panią. Dziękujemy rodzicom za organizację niezapomnianego Dnia Dziecka.
WYCIECZKA DO BLUE CITY NA MINIGOLF
Dnia 01 czerwca 2017r. z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka klasa IV c wybrała się na wycieczkę do Blue City. Tam uczniowie, mieli możliwość skorzystania z pierwszego w Polsce pola minigolfowego zrobionego w technologii UV i 3D. Wizytę rozpoczęła projekcja pokazująca historię naszej cywilizacji – od powstania galaktyki, przez epokę dinozaurów, narodziny współczesnego człowieka oraz zdobycze dziedzictwa kulturowego, aż po spektakularną wizję przyszłości. Pod opieką animatorów na polu golfowym odbyła się pozytywna rywalizacja sportowa. W czasie atrakcyjnej zabawy, połączonej z edukacją szybko minął czas. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy jeszcze pyszne lody od Grycana.
Rowerowy Maj
- 31 maja skończyła się II edycja kampanii "Rowerowy Maj".Pojechaliśmy dobrze. Na końcowe wyniki rywalizacji w skali Warszawy musimy jeszcze chwilę poczekać. Już dziś jednak wiemy, że w naszej szkole wygrała klasa IV b (na zdjęciach zadowoleni z siebie zwycięzcy, którym zabrakło miejsca na kolejne naklejki na plakacie rowerowym, lecz nie zabrakło animuszu, by szaleć na szkolnym boisku). Na kolejnych miejscach uplasowały się klasy: II d, II e i 0 a.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.
Pamiętnik Blumki
- W dniu 17 maja w Bibliotece przy ul. Żytniej na zajęciach w ramach Warszawa Czyta, dzieci z grupy 0a zrobiły portret dwóch chłopców: "Stasia, który najlepiej się uczy i jest zawsze uśmiechnięty oraz Zygmusia, który zawsze jest głodny i lubi nawet tran". To tylko dwaj bohaterowie spośród 12 opisanych przez Blumkę w książce "Pamiętnik Blumki" I. Chmielewskiej. Rozmawialiśmy też o pani Stefie i doktorze Korczaku, a na koniec zrobiliśmy krótką listę Praw Dziecka. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i cudowne zajęcia w Bibliotece.
Projekt IIa "Kochamy zwierzaki"
Na początku drugiego semestru pani Patrycja zaproponowała swojej klasie pracę metodą projektu edukacyjnego. Ta metoda była nam już znana. Wiedzieliśmy jaki temat będzie przewodni - Zwierzęta. Interesowały nas jednak różne kategorie: moda, bajki, książki, filmy, zawody, środowiska życia i inne. Podzieliliśmy się więc na kilka grup. Każda szukała informacji w dostępnych źródłach. Przeglądaliśmy książki, magazyny, internet szukając odpowiedzi i ciekawostek. W trakcie prac nad projektem zaczęły się pojawiać kolejne pytania. Na niektóre odpowiedzi szukaliśmy u ekspertów min. w Centrum Edukacji Leśnej.
Tworzyliśmy zwierzęta z "różności", prace plastyczne różnymi technikami, lapbooki, książeczki, aplikacje, karty pracy do specjalnego Ok zeszytu. Recytowaliśmy wiersze, kodowaliśmy zwierzęta, liczyliśmy, mierzyliśmy, badaliśmy pod mikroskopami, oglądaliśmy wystawy, rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki.
W grupie raźniej
- Uczniowie klasy 4 b na lekcjach języka polskiego od początku roku uczą się współpracy w grupie. Idzie im coraz lepiej :) Tym razem ich zadaniem było opracowanie gry na podstawie lektury "Bracia Lwie Serce". Kryteria sukcesu były jasne. Pomysłów wiele... Efekty - zaskakujące. Powstały niezwykłe gry, a dzięki ich opracowaniu czwartoklasiści doskonalili (poza "dogadywaniem się" w zespole) różne umiejętności polonistyczne, m.in. układanie pytań i odpowiedzi do tekstu, pisanie instrukcji. Co niezwykle cenne - testując swoje gry, umieli znaleźć własne pomyłki i wyciągnąć wnioski na przyszłość...
III Naukowy Festiwal Matematyczno – Przyrodniczy
Już trzeci raz w naszej szkole realizowaliśmy projekt edukacyjny – Naukowy Festiwal Matematyczno – Przyrodniczy. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy IV – VI. Celem projektu było zainteresowanie dzieci nauką, integracja społeczności szkolnej, mobilizowanie i motywowanie do udziału w konkursach, projektach oraz programach oraz kształcenie u uczniów umiejętności logicznego myślenia.
W tym okresie odbyło się szereg konkursów szkolnych i pozaszkolnych. W tych ostatnich nasi uczniowie odnosili sukcesy. Odbyło się szereg spotkań z ciekawymi ludźmi:
- żywieniowe „ Start po zdrowie” pod hasłem „ Naturalne napoje to zdrowie Twoje”.
- spotkanie z geologią „ Surowce z klasą” zorganizowane przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy;
- prof. Albercik – Show, czyli Wesołe Laboratorium;
- p. Kamil Poraziński– geograf, z którym wędrowaliśmy po Australii;
- p. Zasław Adamaszek, który poprowadził nas po organizmie człowieka;
- p. leśnik – Dorotą Rybkowską;
- lekcja „ Naturalne napoje to zdrowie Twoje” zorganizowana przez firmę Adam – Pol w ramach programu „ Start po zdrowie”.
W czasie festiwalu realizowaliśmy szereg akcji, programów i projektów.
- Program prozdrowotny – „ Trzymaj formę”.
- „ Mistrz segregacji. Maks segreguje odpady”.
- Akcja edukacyjna „ Twoja krew, moje życie”.
- Lekcja – „ Rola wody w życiu człowieka”.
Ostatnim akcentem festiwalu było podsumowanie wszelkich działań oraz zaprezentowany montaż słowno – muzyczny pt. „Osiem zanieczyszczaczy powietrza”. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym odbędzie się IV Naukowy Festiwal Matematyczno – Przyrodniczy.
„Surowce z klasą”, czyli kolejne ciekawe spotkanie, tym razem z geologią w naszej szkole.
Celem Programu Edukacji Geologicznej zorganizowanej przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy jest przekazanie fachowej wiedzy geologicznej w bardzo przystępny sposób. Zajęcia były prowadzone przez panią Jagodę Kobuszewską – studentkę V roku geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem lekcji był węgiel brunatny. Uczniowie dotykali, opisywali i porównywali skały, w tym węgiel brunatny. Dowiedzieli się, czym jest węgiel brunatny, jak powstał, gdzie występuje i do czego jest wykorzystywany. Największe wrażenie na uczniach zrobiła informacja, w jaki sposób i za pomocą czego jest wydobywany. Przekazywanym treściom towarzyszyła prezentacja. Dziękujemy za ciekawą lekcję.
Archiwum Aktualności