Nasze media społecznościowe
Z życia naszej szkoły
Mikołajki 5b - dwa dni zabawy.
Przygotowania do Mikołajek zaczęły się w połowie listopada. W czasie godziny wychowawczej odbyło się losowanie. Każdy (również p. Patrycja) wylosował osobę, dla której będzie Śwętym Mikołajem. Następnie dni mijały, a każdy próbował dyskretnie dowiedzieć się czegoś o wymarzonych prezentach "wybranej" osoby. Zabawnych sytuacji było wiele. Wreszcie nadszedł ten dzień ... 5 grudnia. Podczas godziny wychowawczej Pani Patrycja zamieniła się w pomocnika Świętego Mikołaja i rozdała prezenty. Po obejrzeniu upominków wszyscy posilili się słodkościami. Na drugi dzień klasa wybrała się na zajęcia sportowe do Stacji Grawitacji. Tam pod opieką trenera skakali na trampolinach, wspinali się po ściankach, grali w skoczną piłkę i bawili się znakomicie.
Nauka i zabawa na lekcjach polskiego
Na lekcjach języka polskiego w klasach VII i VIII znowu sporo się dzieje. Dba o to pani Monika Zdrojewska, która chcąc przybliżyć uczniom niełatwe lektury, stara się tak organizować pracę, by uczniowie poznawali trudne treści bawiąc się, a także współpracując ze sobą w grupach.
Klasy VII na podsumowanie lekcji poświęconych „Małemu Księciu” opracowały poradniki życiowych mądrości wynikających z tej lektury. Twórczość Jana Kochanowskiego została przedstawiona na wieszakach. Trzeba było korzystać z tekstów, notatek i podręcznika. Niektórym udało się znakomicie. Pracę z II częścią „Dziadów” zamknęliśmy inscenizacjami fragmentów. Podczas próby po szkole roznosiło się: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”
Niewidzialna wystawa – Zaufaj w ciemno!
W listopadzie uczniowie klas ósmych odwiedzili „ Niewidzialną wystawę”. W czasie zwiedzania udali się pod opieką przewodników – osób niewidomych i niedowidzących w interaktywną podróż w niewidzialny świat, podczas której mogli wczuć się w sytuację tych ludzi. Mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku, ale z wykorzystaniem innych narządów zmysłu, np. dotyku. Było to bardzo trudne przeżycie. Godzina spędzona w ciemności wywoływała w młodzieży lęk, strach i niepewność. Doświadczyli, jak trudno w ciemności funkcjonować, np. płacić za towar, poruszać się w lesie czy miejskim zgiełku.
DEBATA "Na straży praw dziecka"
1W dniu 26 listopada br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 63 uczestniczyli w XVIII Wolskiej Debacie pt.: „Szkoła na straży praw dziecka”, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 25 im. Komisji Edukacji Narodowej.
Przedstawiciele szkół dzielnicy Wola dokonali wymiany doświadczeń
w temacie, jak interpretować „Konwencje o Prawach Dziecka”. Ponadto, w trakcie spotkania zaprezentowano wzorce rozwiązań trudnych sytuacji, z którymi spotykają się młodzi ludzie. Za udział w spotkaniu uczniowie otrzymali certyfikat.
NASZA SZKOŁA
UWAGA: usługa dostępna jest w godzinach:
poniedziałek-piątek 7.00-18.00
1. Film informacyjny w Polskim Języku Migowym (PJM) z informacją dla klientów, jak skorzystać z usługi