AKTUALNOŚCI
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
WYCIECZKA
POŻEGNANIE "MARDZIAKA"
Piękna karta historii zamknięta: Żegnamy gazetkę „Mardziak”
Po 33 latach niezwykłej przygody, jedna z najważniejszych tradycji
Szkoły Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego w Warszawie przechodzi do historii.
Gazetka szkolna „Mardziak”, tworzona z pasją przez uczniów klas trzecich, oficjalnie zawiesza swoją działalność.
Tradycja i pasmo sukcesów
Wszystko zaczęło się w 1993 roku, kiedy światło dzienne ujrzał pierwszy numer pisma. Przez lata „Mardziak” zapracował na miano najstarszej gazetki szkolnej na warszawskiej Woli, stając się kroniką życia kolejnych pokoleń uczniów. Projekt był marką docenianą również na zewnątrz – gazetka wielokrotnie zdobywała najwyższe miejsca na podium w prestiżowych konkursach, udowadniając talent naszych dziewięciolatków.
Podziękowania dla Opiekunów Redakcji
Sukces „Mardziaka” to zasługa wspaniałych pedagogów, którzy rozpalali w uczniach miłość do słowa pisanego. Wyrazy najgłębszego uznania kierujemy do założycielki redakcji, Pani Izabelli Pawlak. Ogromne podziękowania składamy również kolejnym nauczycielkom, które z równym zaangażowaniem prowadziły młodych dziennikarzy: Pani Elżbiecie Gyzińskiej, Pani Joannie Kozłowskiej, Pani Małgorzacie Bednarz, Pani Agnieszce Białek, Pani Bernardecie Bodzianowskiej, Pani Magdalenie Barańskiej. Dzięki Waszej pasji i sercu „Mardziak” stał się legendą wolskiej edukacji.
Zapraszamy na wystawę archiwalną!
Aby wspólnie uczcić te niesamowite 33 lata, serdecznie zapraszamy uczniów
i nauczycieli na wyjątkową wystawę archiwalnych numerów „Mardziaka”.
Ekspozycja czeka na Was na korytarzu szkolnym na drugim piętrze. To niezwykła, sentymentalna podróż w czasie!
Dziękujemy Wam, Młodzi Redaktorzy!
Największe brawa należą się trzecioklasistom, którzy przez ponad trzy dekady pisali artykuły, przeprowadzali wywiady, układali wiersze, rysowali, tworzyli łamigłówki. Wasza energia była sercem tego pisma.
Choć historia „Mardziaka” dobiega końca, pamięć o nim pozostanie na zawsze
w kronikach i sercach społeczności SP nr 63. Dziękujemy, że byliście z nami!
KONCERT
WYCIECZKA
WYCIECZKA
WYCIECZKA
WYCIECZKA KLASY 2B DO MANUFAKTURY CUKIERKÓW
RODZINNY FESTIWAL W GRUPIE 0A
LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE 5A
Na ostatnich lekcjach języka polskiego uczennice i uczniowie klasy 5a tworzyli foldery reklamujące wycieczkę do Nangijali. Wcześniejsze doświadczenia i życzliwa ocena koleżeńska sprawiły, że popełnili znacznie mniej błędów, lepiej zorganizowali się w grupach, a ponieważ nie brakowało pomysłów, powstały bardzo ciekawe prace.
Ostatnia lekcja odbyła się na korytarzu przed wystawą folderów. Każdy zespół krótko prezentował swój, a potem słuchał koleżanek i kolegów, którzy wskazywali mocne strony prac oraz podpowiadali, co następnym razem można by zrobić inaczej. Podsumowując cykl lekcji, młodzi ludzie m.in. napisali:
"Dobrze pracowało mi się w grupie, jestem zadowolona z efektu i cieszę się, że innym praca się spodobała."
"Będę pamiętał, by w przyszłości tekst napisany ołówkiem poprawić flamastrem."
"W przyszłości będę pracować na kartce z bloku a nie z zeszytu."
"Zrozumiałem, jak ważne jest zagospodarowanie kartki tak, by nie było pustych miejsc."
WYCIECZKA
APEL PODSUMOWUJĄCY SU
WYCIECZKA KLAS 2A I 2B
PODSUMOWANIE PROJEKTU
Na czterech lekcjach języka polskiego, poprzedzonych przygotowaniami w domu, szóstoklasistom udało się opracować cztery ciekawe gazetki związane z lekturą "Ten obcy" oraz realiami życia w Polsce w latach 50. XX w. Obok kącików tematycznych związanych ze sportem, modą, motoryzacją, popkulturą pojawiły się dwa wywiady - jeden z autorką książki, drugi z głównym bohaterem, wieści z kroniki kryminalnej Krakowa, foto zabawa, anegdoty. Redaktorzy jednej z prac zadbali też o to, by podać cenę tego wydania specjalnego. Nie zabrakło także ogłoszeń osadzonych w realiach epoki.
Na piątej lekcji przyszła pora na prezentację swoich prac, obejrzenie gazetek innych grup i ocenę koleżeńską.
Praca projektowa i praca w zespole nie jest łatwa, jednak znaczna grupa szóstoklasistów poradziła sobie znakomicie. Nie dało się uniknąć błędów, ale błąd to nie katastrofa, a kolejny stopień wtajemniczenia.
WYCIECZKA GRUPY 0B
SPOTKANIE AUTORSKIE
28.05.26 r. spotkanie autorskie z Małgorzatą Kur w warszawskiej Ekotece wokół książki "Ostatnie drzewo na Ziemi" było dla uczennic i uczniów klas: 3a i 3b interesujace, o czym świadczyło ich zaangażowanie. Las rąk w górze i zaciekawienie tematem ochrony przyrody może nieść nadzieję, że świat z ludźmi, którzy dbają o drzewa ma szansę przetwać znacznie dłużej. Dzieci poznały Kalinę i Marcela – bohaterów książki „Ostatnie drzewo na Ziemi" i wspólnie zastanawiali się, jak wyglądałby świat pozbawiony drzew. To było odkrywcze spotkanie. Niektórzy wrócili z książką i autografem. Pozostali mają możliwość wypożyczenia lektury w "Ekotece", oraz pozycja będzie też dostępna w szkolnej bibliotece. Troska o drzewa to nasz wspólny cel i będziemy go realizować.
DZIEŃ DZIECKA
WARSZTATY KULINARNE W KLASIE 1A
GRATULACJE!
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
Archiwum Aktualności